Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga izgalom...

Forgalmi vizsga izgalom leküzdése, hogyan?

Figyelt kérdés

Eszméletlenül izgulok, mikor oda megyek semmi bajom, amikor beülök a kocsiba remeg kezem lábam, buktam 2x mert nem bírom összeszedni magam az izgalomtól, amióta az eszemet tudom vizsgákon is hasmenésem, remegésem volt, hiába mantrázom magamba, hogy lesz ami lesz meg, hogy csak élvezzem mert amúgy imádok vezetni, vagy csak ez olyan mint ha a haverokat vinném egyszerűen nem birok lenyugodni!


Volt már valaki ilyen helyzetben, mit ajánlotok? ez szörnyű.


32/L



2023. júl. 5. 17:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vagy 32/N az már nem lány :)
2023. júl. 5. 17:05
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem mert helyén van az önértékelésem és nincsenek mentális gondjaim, ezért egy vizsgára sem úgy gondolok hogy az a világvége ha nem lesz meg vagy az életem múlna rajta. 2x is megbuktál, láttad hogy nem történt tragédia akkor ezek után mit akarsz? Keress fel egy pszichológust és kezeltesd magadat, mert egy bizonyos szintig normális ha az ember izgul de a remegés és a hasmenés az már átlépi ezt a szintet.
2023. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szép napot, nagyon kedves, nincs önértékelési problémám, elégedett vagyok az életemmel is, maximalista vagyok az biztos, mindig szín ötös tanuló voltam ezért nehéz elviselni a bukást, de ezt is leküzdöttem, nem megyek oda úgy, hogy élet halál kérdése pont ez a baj, hogy nyugodt vagyok. Mikor a kocsiba ülünk kezd remegni a kezem lábam, és ott se érzem magam idegesnek, nyugtatom is magam mert nem értem miért remegek, de nem megy, mentális gondjaim sincsenek remélem, vagyis biztosan lenne ezeknek jele, de boldog vagyok, kiegyensúlyozott párkapcsolattal, gyerekkel. De nem akarok magyarázkodni, mert nem hiszem, hogy itt lehet a baj, sajnos nagyon túlstresszelem a dolgokat még, ha mondogatom magamnak, hogy nincs tét akkor is...
2023. júl. 5. 18:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy, vegyél be előtte nyugtatót.
2023. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

#3 Akkor nem maradt más hátra, kicsapod a deákot zsebből és sikeres a vizsga ;)


én 1 percet nem izgultam hanem megkentem a vizsgabiztost, még gazdaságilag is jobban megtérül mint utólagos túlórákat + vizsgadíjakat fizetni és az időt pazarolni.

2023. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ismerős, velem ugyanez volt... Csatlakozom az előzőhöz, egy gyengébb nyugtató, vagy egy erősebből fél szem segíthet. Nekem legalábbis így volt! Csak vigyázz, hogy ne legyen túl nagy az adag, mert akkor álmosít, és nem tudsz úgy koncentrálni.
2023. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ez történt velem is kétszer buktam meg, ami elsősorban a stressznek volt köszönhető szóval tudom mit érzel.Harmadik alkalommal talán mégjobban izgultam, mint előtte, de végül sikerült.Mondjuk én ahogy beültem az autóba és elkezdődött a vizsga rögtön meg tudtam nyugodni.Ha tényleg ennyire stresszelsz,akkor vegyél be nyugtatót.Nem tudom melyik városban vizsgázol meg nyilván vizsgabiztostól is függ, de általában harmadjára már elnézőbbek szoktak lenni.Persze ne erre alapozza, mert ha atmész a piroson, vagy nem állsz meg a Stop táblánál, akkor 25.alkalommal is meg fognak húzni.Azt tanácsolom, hogy amennyire csak tudsz higgadj le előtte(tudom, hogy nehéz), ha kell vegyél be nyugtatót és a legfontosabb, hogy legyen önbizalmad.Ne úgy menj oda a vizsgára, hogy már kétszer megbuktam ,ezért biztos, hogy most is megfogok.Csak az járjon a fejedben, hogy sikerülni fog!!Szorítok!
2023. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szorítok! Esetleg vizsga előtt 1 órával egy gyengébb frontint vegyél be.

Ha Budapesten tanulsz, akkor be lehet próbálkozni azzal is, hogy "megveszed" a nyugalmat. Illetve, szerintem csináld azt, hogy bukások között csak minimális óraszámot vegyél, hetente-kéthetente menj vizsgázni, pörgesd folyamatosan. Így hozzáazoksz a nyomáshoz. Legrosszabb esetben megbuksz 5x, akkor elmész PÁV-ra, ahol nagy valószínűséggel átmész, így papírod lesz arról, hogy alkalmas vagy a vezetésre :D 6. alkalommal pedig már nem fognak meghúzni.

2023. júl. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok.Ha Budapesten vagy valamelyik másik nagyvárosban tanulsz, akkor már megvan az az előnyöd, hogy a nagy forgalom miatt csak lassan tudsz haladni, ezáltal az idő is gyorsabban megy.Még egy tanács:Ne nézegesd 5 percenként az időt, mert annál lassabban fog menni, hidd el tapasztalat!
2023. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vizsga előtti nap mindenképpen lazulj, légy haverokkal/barátokkal stb. Feküdj le időben, mindenképpen kipihenten menj vizsgázni. Az izgulás egy alapvető emberi tulajdonság a számunkra fontos eseményeknél, gyakorlással és alapos felkészüléssel le lehet ezt küzdeni, hiszen aki biztos a tudsában, az nem stresszel annyira. Persze vannak olyanok, akik beleszarnak mindenbe, ők nem izgulnak. Boríték gondolom az első 2 próbálkozásnál nem volt, benne van hogy nem feltétlen önhibádból buktál meg, ha kikapsz valami köcsög vizsgabiztost és nem fizetsz, akkor bukó.
2023. júl. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!