Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszertári asszisztens...

Gyógyszertári asszisztens képzésről tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Nem tudom, felvesznek -e egyetemre, hogy gyógyszerésznek tanulhassak, viszont ha nem, akkor elmennék megcsinálni ezt a képzést az OKTÁV-nál, hogy ne egy évet üljek otthon, és legyen valami kis alapom majd az egyetemre.

Ezzel kapcsolatban volna pár kérdésem:

A gyakorlatot meg lehet csinálni kórházban, intézeti gyógyszertárban is?

Mennyire számolós? Gondolom gyógyszerkészítés közben kell számolni, de ilyen bonyolult dolgokat nem kérnek, ugye?

Ha emelteztem biológiából és kémiából, akkor van valami kicsi előnyöm?

Mennyire összetartóak az emberek egy ilyen képzésen? Hány évesek tanulnak ott általában? Nagyon ki fogok lógni a sorból, hogy csak 18 vagyok?



2023. júl. 6. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, igen lehet intézeti gyógyszertárban is a gyakorlatot végezni nem zárja ki semmi.


Annyira számolós hogy kb 100ra kell kiegészíteni a gyógyszeradagokat(2.os matematika) , szóval ne ijedj meg,nem vészes. Majd az egyetemen többet, bonyolultabbakat kell számolnod.


Kémia órád itt lesz, szóval lesz előnyöd,hogy van emelted(ezek is viccesen egyszerű dolgok, számolások kémia órán).


Általában összetartóak, ha nem vagy egy kiállhatatlan személy. Általában vegyes fiatalok idősebbek egyaránt.


Üdv:25F

2023. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan értelemben lesz előnyöd, hogy lesz egy pár tárgyad, ami a biosz és kémia tudást hivatott fejleszteni, de ez nagyjából középszintű érettségi szintjén van, úgyhogy egyszerű dolgod lesz.

Számolás, ahogy előttem is írták, nagyon alapszinten van, nem fog gondot okozni.

Sokféle ember fog odajárni, lesz hozzád hasonló értelmes, aki nem került be az egyetemre, lesz idősebb is, aki váltani szeretne (ők többnyire a koruknál fogva elég szorgalmasak), de lesznek gyengébb képességűek is, akik nem érdeklődés miatt vannak ott, hanem mert valamit kell kezdeni az életükkel, de nem is feltétlenül fejezik be a képzést. Nálunk legalábbis ilyen volt a felhozatal. Volt olyan lány, akinek a matek érettségije sem volt meg és az őszin is megbukott, habár a beiratkozáshoz elvileg fel kellett volna mutatni egy bizonyítványt, de haladékot kapott, hogy elkezdhesse a képzést. Olyan is volt, aki megbukott latinból, míg nálunk később egyetemen (én orvosira mentem végül) a latin, mint tárgy még említés szintjén sem merült fel a nehezebb tárgyak közt, nem is hallottunk olyat, hogy valaki ne tudná teljesíteni. Úgyhogy elég nagy a szórás, sokféle ember lesz ott sokféle motivációval.

2023. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Arról még tudnátok valamit mondani, hogy ha intézeti gyógyszertárba megyek, ott mit kell csinálnom? Mármint voltam már egyszer ott két hetet más dologból kifolyólag, de ott megint csak a magisztrális laborban kell lennem? Vagy osztályokon leszek inkább? Olvastam, hogy az utóbbi, mert ápolókkal kell “összedolgozni”, meg ez inkább ilyen betegágy melletti dolog.. Ti tudtok erről valamit?

2023. júl. 7. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!