Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a dr. és a Dr....

Mi a különbség a dr. és a Dr. között?

Figyelt kérdés

Találkoztam már olyan orvossal, akinek a neve előtt dr. volt, illetve olyannal is, akinek PHD-val Dr.

Ennek mi az oka?



2023. júl. 8. 11:58
 1/10 anonim válasza:
47%
A Dr-t az írhatja, akinek tudományos fokozata, azaz PhD-ja van, bármilyen területről. A dr-t pedig azok használják (elméletileg), akiknek nincs PhD-juk, de az orvosi, gyógyszerészi vagy jogászi diplomájuk van
2023. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MDaniel98 ***** válasza:
88%
2023. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

#1

A hivatalos írásmód szerint nincs különbség, minden doktor írhatja kis- és nagybetűvel is.

2023. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Helyesírási szabályzat (a helyesírási kérdéseknek ott kell utánanézni): "151. A családnevek előtti doktor, idősb, ifjabb, özvegy stb. szót, illetőleg rövidítésüket csak kiemelt helyzetben (aláírásban, levélcímzésben, oszlopba rendezett névsorban, névjegyen stb.) és mondat elején kezdjük nagybetűvel, például:

Dr. Mészáros Mihály Id. Kelemen László Ifj. Jakab Imre Özvegy Lukács Péterné

Mondat belsejében ugyanezek kisbetűvel írandók: Ott volt dr. Mészáros Mihály is. Szép Gergely és ifj. Jakab Imre panaszt tettek özvegy Lukács Péterné ellen. Hasonlóan a történelmi nevek esetében, kiemelt helyzetben: Gróf Széchenyi István, de szövegben: Miniszteri tárcát vállalt gróf Széchenyi István is."

2023. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen úgy volt, ahogyan az 1-es írja, ezért is volt “kisdoktor” meg “nagydoktor”. De mára már annyira elinflálódott a doktori cím, hogy már semmit nem jelent, úgyhogy én például nem használom (a rendes azaz PhD doktori címemet sem), a személyimben sincs benne.
2023. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MDaniel98 ***** válasza:
32%
6#Miből van PhD-d?
2023. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ókortudományból (bölcsészet).
2023. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5!

Miért van az, hogy néhány professzor, vagy magas iskolázottságú ennyire beképzelt? Több olyannal is találkoztam, akik köszönni sem tudnak, mert annyira a fejükbe szállt a rang, hogy egyszerű embereknek nem is kell visszaköszönni.

Sokkal többre tartok egy egyszerű paraszt bácsit, aki szintén végigdolgozta az életét (a parasztot pozitív értelemben mondom), mint egy beképzelt professzort, vagy emeritust....

(Vannak persze jópofa, normális professzorok is, nem mindegyikre igaz, amit írtam)

2023. júl. 8. 16:43
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Jaj istenem, kérdező, nem kell minden hülyeséget elhinni, amit egy ismeretlen valaki az interneten leírt! Ép ésszel fel sem merülhet, hogy az 5-ös professzor! Egy professzornál mondjuk úgy kezdődik a nulladik pont, hogy tud helyesen írni ...
2023. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg úgy van, ahogy a 4-es írja, korábban viszont úgy volt, ahogy az 1-es. Én kb. 15 éve kezdtem a PhD képzést, mi akkor még úgy tanultuk egy idős proftól, ahogy az 1-es írja, és őszintén szólva ez úgy belém ivódott, hogy én használom ezt a megkülönböztetést, akkor is, ha tudok a változásról. Nem nagyzolásból, megszokásból. Meg szerintem van értelme a különbségtételnek, hiszen nem mindegy, hogy az előtagot azért kaptad, mert egy bizonyos graduális szakot végeztél el vagy van mögötte valami tudományos teljesítmény is (még ha a PhD mára tényleg nagyon tömegképzés lett, és össze sem hasonlítható egy korábban szerzett tudományos fokozattal, amik mögött még tényleg sokkal komolyabb munkák álltak)
2023. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!