Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségi nélkül óvodape...

Matek érettségi nélkül óvodapedagógia?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) Tudtok olyan egyetemet mondani(óvodapedagógia)ahol elfogadják hogy nem érettségiztem matematikából?

Megvan az 5 tantárgy érettséginél csak felmentésem volt matekból

diplomás kisgyermeknevelő vagyok de kipróbálnám az óvodapedagógiát.

Pl a soproni egyetemnél nem fogadják el a matematikai felmentést érettséginél,és nézik hány pontod lett ott



2023. júl. 10. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha van egy diplomád már akkor minek nézik az érettségit? Én úgy tudom hogy egy jeles diplomára automatikusan jár 400 pont + többletpontoknál számít a nyelvvizsga megléte, engem úgy vettek fel mérnökinformatikus alapképzésre hogy 440 ponttal rendelkezten (orvosi jeles diploma + felsőfokú nyelvvizsga) pedig én sem rendelkeztem fizika érettségivel sem informatikával.
2023. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelem! A pedagógusképzés képzési terület alapképzési szakjaira való jelentkezéshez a jelentkezőnek írásban nyilatkoznia kell arról, hogy nincs olyan betegsége, ami akadályozná felsőoktatási tanulmányainak folytatását, továbbá arról, hogy nem szenved diszlexiában, diszgráfiában, diszkalkuliában, pszichés és mentális zavarban, és erre hivatkozva tanulmányai során nem kér felmentést. A diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, pszichés és mentális zavar a felvételt kizáró okok."


Sajnos emiatt nem fogják elfogadni a jelentkezésed, feltételezem hogy diszkalkuliás vagy. :(

2023. júl. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Van diplomam kisgyermekneveloi,ami szinten pedagoguskepzes,ott nem kellett matekot tanulni es a felmentest is elfogadtak de akkor ugylatszik ovodapeden nem ez a helyzet.
2023. júl. 11. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermeknevelőin nem kizáró ok, gondolom mert ott még nagyon picik a gyerekek akikkel foglalkozhatsz, nem probléma a diszkalkulia. Oviban már más a helyzet. Sajnálom. :(
2023. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Diplomás kisgyermeknevelőként hol dolgozhatsz? Bölcsiben?
2023. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Allami,magan bolcsiben es csaladi napkoziben
2023. júl. 11. 15:32
 7/9 anonim válasza:
100%
Értelek, hát nagyon sajnálom én is. Szomorú, hogy valaki szeretne gyerekekkel foglalkozni és ebben magasabb szintre lépni, de nem teheti. :(
2023. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemen végeztél?
nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Soproni
dec. 6. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!