Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki egy kis segítség?...

Valaki egy kis segítség? (Egyetemmel kapcsolatos, a többi lent)

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy most fogok érettségizni, OKJ-re készülök utána. 2 év múlva pedig, az okj után szeretnék óvodapedagógusnak tanulni egyetemen.


- A kérdésem az lenne, hogy az okj vizsga akkor is többletpontnak számít, ha semmi köze nincs ahhoz, amire utána jelentkezem? (Példa itt, informatikai ágon tennék okj-t, utána mennék óvodapedagógusnak)


- A másik, amiről nem találtam információt korábban hogy Budapesten a Károli Gáspár Egyetemen van-e ezen a szakon kétnyelvűre lehetőség? (Angol-Magyar)

Illetve a Károli Egyetemről tapasztalatokat is szívesen várok, sok jót olvastam már róla, de ugyan úgy a "hátrányára" is kíváncsi vagyok.


- Végül annak is örülnék, (főleg ha a Károlin nincs ilyen) ha valaki aki ismer olyan egyetemet Budapesten (az ELTE-n kívül) ahol van ilyenre lehetőség, lehetőleg államilag támogatott és tényleg tanítanak is, akkor azt megosztaná velem.



2016. máj. 11. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, az okj vizsga csak akkor szamit, ha koze van a leendo szakhoz.

A kepzesek egynyelvuek (de ha igazabol azt veszel amit szeretnel, szoval ha te ovopedagoguskent angolul szeretnel hallgatni kozgazdasagtant es van ilyen kurzus meghirdetve, akkor felveheted), nincs olyan mint a kettannyelvu gimnaziumoknal.

Karolirol normalis velemenyeket hallottam, de ennek ellenere en inkabb kozismertebb egyetemre mennek (mint pl. az ELTE), de csak azert mert ismerek HR-eseket, es ez nem urban legend, hogy neha a egyszeruen csak a top 3 egyetembol valogatnak, a tobbiek meg mennek a levesbe.

Minden egyetemen elsajatitott tudas toled fugg, hogy te mennyit teszel bele:)

2016. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!