Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén érettségiz (t) em, és...

Idén érettségiz (t) em, és óvodapedagógiát jelöltem első helyen. Ugye oda elsőként a magyar nyelv és irodalmat nézik? Viszont nekem az angolom 80%felett van. A magyar pedig biztosan gyengébben sikerült, kb.55-60%.

Figyelt kérdés

Hogy nem a magyar az erősebb? Ja és van nyelvvizsgám is.

Ha duplázni fog nekem a rendszer, attól még bekerülhetek óvóra?



2019. jún. 3. 13:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Megcserélte a két mondatomat. Szóval. Attól még, ha dupláz nekem a rendszer, nem baj, ha nem a magyar az erősebb?
2019. jún. 3. 13:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Kalkulátorba írd be a pontszamaidat és a tanulmányi eredményeidet. Majd látni fogod hány pontod lesz. Amúgy óvora tavaly 280-290 volt a ponthatár. Tehát most sem fog drasztikusan változni. Ha a minimum megvan felvesznek.
2019. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is, ha duplázással számítjuk, és a rosszabb esettel, hogy az angolod "csak" 80, a magyarod "csak" 55, az duplázva , a nyelvvizsgát beleszámítva, 298 pontod lesz. Attól függ, hova jelentkeztél, de ezzel a ponttal bekerültél volna tavaly Pécsen, Szegeden, Debrecenben. :D ELTE-n pont ennyi volt a ponthatár, a többinél alatta bőven, 280-290 között. Egyébként ez nem úgy van, hogy a felvi rendszere hasra ütés szerűen neked duplázással számít. Úgy van kitalálva a rendszer, hogy úgy számoljon,ahogy neked a legeslegjobb. Akkor fog duplázással számolni automatikusan, ha neked úgy több pontod lehet. :)
2019. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van még egy kérdésem. Lehet, hogy butaság, de mi van akkor, ha nem töltöm fel a bizim a felvire? Vagy azt muszáj? Akkor , ha nem töltöm fel, automatikusan duplázna? Csak azért, mert ahogy számolgattam, úgy sokkal jobban jönne ki.
2019. jún. 3. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A pontokat mindig úgy számolják, hogy neked a legjobb legyen.
2019. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis érted. Fel kell töltened a bizit. A felvi mindig azzal a módszerrel számol, amivel te jobban jársz:)
2019. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fel kell töltened mindent, amit kér a felvi. Majd Ő tudja, neked mi lesz a jobb. :D Bízd rá!
2019. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!