Orosz vagy Francia?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre gimnáziumba megyek, és e között a két nyelv között vacilálok. Szerintetek melyik a hasznosabbik nyelv? És aki tanulta, mennyire nehéz?

2023. júl. 11. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Orosz
Francia
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A francia könnyebb és hasznosabb is. Oroszország épp most változik egy hatalmas Észak-Koreává (a napokban tesztelte, hogyan vágja el magát a globális internettől)
2023. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Össze sem mérhető. Oroszország Európa legszarabb (és a világ leggyűlöltebb) országának a nyelve, a francia pedig Franciaországnak, ami a világ elsőszámú túristacélpontja és Európa egyik vezető gazdasága.


Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mi a jobb egy vödör fos vagy egy jó steak.

2023. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkeppen a francia lehet hogy hasznosabb, de attol is fugg, mit tervezel a jovoben. En turizmusban dolgozom (Torokorszag, Tunezia, Egyiptom) es a vendegek nagy resze oroszul beszel, igy az orosz nyelvtudasu emberek a legkeresettebbek ebben a szekcioban. Franciat en nem tanultam, de neheznek itelem. Oroszul igazabol nagyon konnyu volt megtanulnom, konnyebb mint a nemet. Ha a betuket megtanulod, ami szinten hamar sikerul, csak elsore tunik neheznek, onnantol kezdve egyenesben vagy.
2023. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem orosz. A franciáknak már lőttek.
2023. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
38%
jol mondja a 3-mas. attol fugg, mit tervezel. igazabol az orosz szerintem hasznosabb az uzlet szempontjabol, keresettek ezek az emberek. ha a franciat valasztod, akkor meg igazabol azt kezdesz vele amit akarsz, de az nem olyan „fontos”.
2023. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

mindenkinek, sikerült döntöttem.

Mindkét nyelvet fogom tanulni,

viszont a Franciát magán

tanárnál.

2023. júl. 14. 00:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindketto hasznos szerintem, en sokat utazgatok, pl. a korulottunk levo orszagokban mind oroszul van kiirva vagy nemetul az angol mellett, de nyilvan a francia is jelentos. Munka is van mind a kettovel. Amelyik jobban tetszik.
dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!