Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joghallgatók: amikor először...

Joghallgatók: amikor először megláttátok a római jog anyagot, más is úgy volt, hogy na itt a vég? Kicsit elrettentem.

Figyelt kérdés
Kaptam egy jogot hallgató haveromtól egy jó jegyzetet, mert szeptembertől én is jogra szeretnék menni. Gondoltam belelapozok, hogy mi a helyzet, ismerkedjek vele, és már a víz kivert az első oldaltól. Mindenféle latin szó, google translate-val hallgattam meg, hogy egyáltalán kiejteni hogy kell ezeket, és odaírtam szégyenteljes módon a jegyzetbe kiejtéssel a szót, hogy tudjam majd. XD Meg ilyen latin jogi felsorolásoktól kezsve mindent szó szerint sorrendben tudni, rengeteg. Erre az egy tárgyra kellene csak egy félév, és akkor még alkotmánytöri, egyetemes alkotmánytöri, filozófia, államelmélet, minden. Elkezdtem már gondolkodni, hogy be se iratkozok. Én nagyob alapos vagyok, és szeretek lassan, minden részletet megtanulni, ez viszont sok nekem így elsőre.

2023. júl. 13. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Elég nagy hátrány, hogy Magyarországon nem tanítanak latint az iskolában.
2023. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A római jog kegyetlenségéről még én, informatikus hallgató is hallottam, mert annyi kérdés van itt már róla.
2023. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"Kaptam egy jogot hallgató haveromtól egy jó jegyzetet, mert szeptembertől én is jogra szeretnék menni. Gondoltam belelapozok"


Ez a legnagyobb baromság amit csinálhatsz. Azért jársz egyetemre hogy ott leoktassák és elmagyarázzák. Nem, nem mondom hogy egyszerű de előre tanulni teljesen felesleges. Azért van az előadó hogy leoktassa az anyagot amit majd számon fog kérni, na de nem mindegy hogy már valaki kiejti azokat a szavakat és a tartalmával is képben vagy, utána csak a pontos jogszabályt kell megtanulnod miután értelmezted hogy miről szól... főleg gimnazistaként teljesen felesleges belenézni egyetemi anyagba mert úgyis ezt fogod érezni, hogy "Úristen ez lehetetlen" aztán amikor az egyetemen vagy kiderül hogy mégis megcsinálható (még ha nem is feltétlen könnyű...)

2023. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, engem matek szakon paráztattak be az analízissel. Jó nyilván ez nemjog , de azt gondolom, hogy bármiről is van szó, az kevésbé halálos, ha nem csak egy jegyzetet látsz, hanem hallod mellé a magyarázatot, ott vagy órán.

Én pl hallom a joghallgató szobatársaimat tanulni, látom a jegyzeteiket, hát szerintem rettenetes, ha ilyeneket kéne tanulnom, én sírvafakadnék. Erre közlik velem, hogy ez az egyszerű része. :D De ez fordítva is így van. Egyszerűen minden egészen máshogy érződik, ha a saját bőrödön tapasztalod.

2023. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
1# jaja minap is találkoztam egy csávóval aki latinul beszélt, és nem tudtam segíteni neki, mert nem értettem...
2023. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem bármilyen szakra megy az ember, az elején mindenképp elrettenhet egy kicsit az ember, mert na, az egyetem az már nem középiskola. Bármilyen szakra is jelentkezel, a tananyag mindenhol több és nehezebb lesz. Alapból kell idő, hogy az ember belerázódjon az egyetembe. Egy idő után az embernek könnyebben fog menni a nagyobb és nehezebb tananyag megtanulása is. Persze nem mondom azt, hogy következő félévben mindent majd kirázol a kisujjadból, viszont szerintem mindegy milyen szakra mész, az elején akkor is lesz egy olyan időszak, amikor egyszerűen lehetetlennek érzed, hogy te ezt mind megtanuld.
2023. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Én mikor elkezdtem a jogot (PPKE), az egésztől beszhartam mint állat, de nyilván a rómától a legjobban, pont a híre miatt, mert még a laikusok is azt hangoztatják hogy horrorisztikus. Nyugi, nem az. Én minden előadásra bejártam, az alapján tanultam az anyagot hétről hétre, és így nem volt halálos (a későbbi évek anyagmennyiségeihez képest meg egyenesen pite), mindkét félévben ötöst is kaptam. A titok az lesz mind a tíz félévben, hogy ne szhard el a szorgalmi időszakot, hanem készülj folyamatosan a nehezebb tárgyakra, és akkor nem fog annyira megviselni a vizsgaidőszak.
2023. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért középiskolásként gyakorlatilag bármivel be lehet szratni az embert, az egyetemi anyag sokkal több meg másabb, de a hozzáállásod meg a tanulási módszered is más lesz jó esetben. Ne aggódj, kialakul. Előre nem kell parázni. Az anyag nehéz de látod, mások is felnőttek hozzá és átevickéltek rajta.
2023. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi lett volna akkor veletek, ha második félévben a két félév anyagát kérték volna számon? Amúgy az ELTE AJK félévente egyre nehezebb, a ZV meg… (Legalább is az én időmben).
2023. júl. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!