Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi vizsgákon az egész...

Egyetemi vizsgákon az egész féléves amyagot tudni kell? Vagy megmondják, hogy mire koncentráljunk a készülés során? Szűkítenek valamennyit a tanulandó anyagon?

Figyelt kérdés

2023. júl. 19. 22:34
 1/10 A kérdező kommentje:
*anyagot
2023. júl. 19. 22:35
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szóbeli vizsgákon tételeket adnak meg, amik többnyire lefedik a féléves anyagot. Írásbeli vizsgára általában mindent tudni kell.
2023. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Tételek szoktak lenni, de nem árt tudni mindent (mindenből valamennyit, hogy ne bukj meg).

Matekos esetén nyilván mindent ki tudni számolni, korábbi évek vizsgáit is nézegetheted ugyanannál a tanárnál.

2023. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Alapvetően mindent kell tudni, ami az órán elhangzik és a kötelező irodalomban szerepel. Jellemzően inkább azt szokták kiemelni, ha valamit csak érdekességképpen mondanak el, és nem kérik számon.
2023. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk sokkal többet kell tudni, mint amit elmondanak. Igaz levelezőn kevesebb a személyes óra, nappalin biztos jobbak ki tudják fejteni. Bármibe belekérdezhetnek sajnos, persze tanártól is függ.
2023. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mindent, plusz esetenként lehet olyan kedves a vizsgáztató, hogy az sem elég, vagy ajánl kötelező irodalmat (hab a tortán, ha ez ellentmondásokba ütközik az órai anyaggal)
2023. júl. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szigorlaton 2 -3 félév anyagát kérik számon.
2023. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Záróvizsgán pedig hivatalosan még többet, bár akkor már inkább a választott területen kérdezősködnek.

A vizsga tanárfüggő, a leggázabb nekem a filozófia volt, tölteléktárgy, erre meghúztak kétszer is, mert két tanár tartotta felváltva és az egyik nézetei nem egyeztek a másikéval meg a könyvvel sem, így ha nem neki tetszően elemezted a kedvenc filozófusait, akkor viszlát.

Nem tudom, tanítanak-e még.

Számolós és egyértelműen megválaszolható tárgyaknál legalább vagy megcsinálod vagy nem.

Ezzel szemben kulturális antropológián megkérdezte a tanár, hogy elolvastam-e a könyvet és hogy telt a karácsony, miközben beírta az ötöst. Neki szóltak utána, hogy legyen szíves komolyabban venni, következő félévben már belekérdezett az órai anyagba.

2023. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A vizsga tanárfüggő, a leggázabb nekem a filozófia volt, tölteléktárgy, erre meghúztak kétszer is, mert két tanár tartotta felváltva és az egyik nézetei nem egyeztek a másikéval meg a könyvvel sem, így ha nem neki tetszően elemezted a kedvenc filozófusait, akkor viszlát."


Ez amúgy nem a szakma szégyene? :D

2023. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Az, ennek nem lenne szabad így lennie.

De pl. azt a csajt is meghúzták aki negatívan írt a cigányságról pedig nem volt hülye, de hát nem volt polkorrekt a hozzáállása.

Politikatudományból meg leírtam ami a könyvben van, erre azért buktatott meg a tanár, hogy a saját meglátásaimat is bele kellett volna illesztenem, nem csak a száraz tankönyvi anyagot leírni.

2023. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!