Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi szaknak lecsökkent az...

A jogi szaknak lecsökkent az értéke?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan ezt hallom... Hogy hiába az orvosi mellett ez a szak van legnehezebbnek fenntartva, mégis lecsökkent már az 'értéke', így hogy nagyon sokan odamennek. (Értsd: nagyon sokan elvégzik, egyre több a 'fölösleges' jogász, így már az álláslehetőségek sem olyanok mint régen vagy nem olyan fizetést garantálnak. Nézelődtem, és amit én találtam olyan 500-700 ezres fizetések voltak, vállalati jogászként (azt hiszem ez bruttó volt).) Emellett engem kicsit elszomorít h beszéltem több jogász, ilettve mérnök ismerőssel is, és mind2en azt mondták hogy a jog sokkal nehezebb, oda többet kell készülni. Mégis egy jó mérnökre úgy látom sokkal nagyobb karrier, lehetőségek, pénzek várnak mint egy jó jogászra. Persze, meg tudom érteni hogy a világ nem az alapján működik h ki mennyit tanult egyetemen, hanem hogy mit tesz le a piacra.


Azért kérdezem, mert jövőre jogra szeretnék jelentkezni, és kíváncsi vagyok a véleményekre.



2023. júl. 27. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Messze nem a jogi szak a legnehezebb (a legtöbb mérnöki szak eleve nehezebb), de valóban nagyon nagyképűek a jogászok, és valóban valami elképesztő túlképzés van belőlük (ami önmagában cáfolja azt, hogy ez az orvosival egy szinten lenne nehèzségben). Inkább egy pszichológia szakhoz hasonlítható nehézségét tekintbe, bár a pszichológiához sokkal összetettebb készségek kellenek.
2023. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

1) egyáltalán nincs számontartva a legnehezebb szakok között

2) rengetegen végeznek amennyi emberre szükség sincs

2023. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden számnak lecsökkent az értéke.
2023. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Szaknak#
2023. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
#1 ez egyáltalán nem igaz.
2023. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológia nem a joggal van egy szinten nehézség szempontjából
2023. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Hanem? 😅 Ezzel most a jogot vagy a pszichológiát szeretnéd lealacsonyítani? 😂
2023. júl. 27. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Hogy mennyire nehéz az relatív, egy mérnöki szakkal nem lehet összehasonlítani, mert a jogászon magolni kell inkább, "kilóra" tényleg több a tananyag. Cserébe nem kell számolni, összefüggésekben logikusan gondolkodni, rendszereket átlátni. Kinek mi megy könnyebben.
2023. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3%
#7 én semmit nem alacsonyítottam le, közöltem egy tényt.
2023. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy akkor mivel tennéd egy szintre? Hogy úgy érted azt, hogy nem tennéd egy szintre a kettőt h a pszichológiát emelnéd magasabb szintre vagy a jogot.
2023. júl. 27. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!