Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha valaki nem...

Mi történik, ha valaki nem fizet tandíjat és kiiratkozik az egyetemről első félévben?

Figyelt kérdés
Ha pl október végéig kell befizetni a tandíjat, de mondjuk addigra már látja valaki, hogy nem fekszik neki az az egyetem, fogja magát, kiirarkozik, és cseszik fizetni a tandíjat. Ekkor elméletileg tartozása keletkezik, de ezt valaha bárkin is behajtja az egyetem?

2023. júl. 30. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Rendszerint még szorgalmi időszak előtt kell fizetni, de ha tényleg később kell, akkor jó eséllyel csak passzívra teszik az illetőt. Vagy megszűnik a jogviszony.


Nincs tartozás, amit be kellene hajtani. De egyetemtől függ.

2023. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
A tandíj befizetése előtt nem engednek tárgyat sem felvenni.
2023. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Justinianus ***** válasza:
94%

Az első oka, ami miatt megszüntetik a hallgatói jogviszonyt, a be nem fizetett tandíj, ki sem kell hozzá iratkoznod.

Semmi nem történik, már azon kívül, hogy megszűnik a jogviszony.

Általában október közepéig és március közepéig kell fizetni, sosem hallottam olyat, hogy szorgalmi időszak előtt.

2023. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én se értem, főleg a második válaszoló ökörségeit. Mindenhol, ahol tudom, nálunk is október végéig kell fizetni. Jóhogy nem már hamarabb követelnek pénzt, minthogy megtudom milyen hulladék oktatásért kellene kifizetnem.
2023. júl. 30. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, pedig van ilyen ilyen is, hogy szorgalmi időszak előtt kell. Sőt, amikor elkezdtem az egyetemet tizenvalahány éve, akkor még a beiratkozáshoz kellett vinni a bizonylatot az átutalásról (akkor még vagy ez volt, vagy csekk).

Később munka mellett szereztem még egy diplomát, a költségtérítés határideje rendszerint augusztus vége volt (az őszi félévre természetesen). Elsőre szerintem csak azért volt szeptember közepe, mert pótfelvételivel kerültem be.


De szerintem ilyen stílussal, hogy "ökörség" meg "hulladék oktatás", szerintem ne pazarold az idődet felsőoktatási intézményben.

2023. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen október a fizetési határidő, pont azért, mert a beiratkozási nyilatkozat visszavonható (általában négy hétig), az gyakorlatilag olyan, mintha be sem iratkoztál volna.

Ha nem vonod vissza, inzézményfüggő, kell-e fizetni. Van, ahol arányosan, van, ahol teljes összeget.

2023. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"szerintem ilyen stílussal, hogy "ökörség" meg "hulladék oktatás", szerintem ne pazarold az idődet felsőoktatási intézményben."


Második szakom lenne, te nagyokos vadbarom, de te biztos okosabb vagy egy anonim fórumon. Gondolom nem bánod, hogy névtelen lúzer senkikkel nem fogok akadémiai stílusban kommunikálni ezen a bohócfórumon. Szerintem igen is elvárható, és ahogy látom a 3-as választ, meg én is látom, hogy nekem mikor kellene befizetni, nehogy már azért fizessek előre, hogy valami utolsó utáni tanársegéd bejön dadogva meg ööö-getve megtartani egy előadást. Hanem azért valami színvonal legyen benne, bár neked, egysejtűnek hiába magyarázom. Bármikor kiteszem neked a diplomám, mert biztos, hogy a tied gyengébb, ezt látatlanba megmondom.

2023. júl. 30. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!