Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiknek nehéz az egyetem?

Kiknek nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

Annak aki nem tanul szorgalmiban és vizsgaidőszakban megb.aszódik, az érzi azt, hogy nehéz? Aki mondjuk mindennap tanul és vizsgára már csak át kell néznie az gondolom annyit nem panaszkodik arról, hogy milyen nehéz. Persze biztos szaktól is függ de szerintem nem csak attól.


Aki nehéznek érzi/érezte, mit tanult és mekkora szorgalommal?


2023. júl. 30. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Annak is nehéz, aki nem neki megfelelő szakon/intézményben tanul. Mert mondjuk nem érdekli vagy nem jó benne, de azt hallotta, hogy az a szakma jól fizet.
2023. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy-számvitelen voltam, az első évben azt éreztem hogy nehéz, mert vizsgaidőszakban akartam mindent egyszerre megtanulni, sok előadást ellógtam és gyakorlaton is tessék-lássék jegyzeteltem. Sikerült is csúsznom egyből, mert a számvitel alapjai tárgy nem sikerült és nem meglepő módon ezen a szakon rengeteg tárgy épült erre, amire aztán ugyanúgy épült tovább...

Kövi évben összekaptam magam, azt nem mondom hogy minden nap tanultam, de bejártam órákra és így megértettem az összefüggéseket, ha nehezebb rész volt azt újra átnéztem, megcsináltam a gyakorló feladatokat és így jóval könnyebb volt utána. Volt 1-2 tárgy ami azért így is nehéz volt, pl. Vállalati pénzügyek 2-n rengeteg képletet kellett bemagolni amit nem szerettem vagy a marketing ami nagyon hidegen hagyott úgyhogy nehezen ültem neki, de az első év után nem volt olyan tárgy amit buktam volna. Számvitel mester meg egész könnyen ment ezek után.

2023. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!