Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai tanítás mellett...

Középiskolai tanítás mellett le lehet doktorálni?

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolai tanárnak tanulok, de még évek vannak hátra a tanulmányaimból. A tervem az, hogy miután lediplomáztam elkezdek tanítani tapasztalat és nyilván bevételszerzés céljából egy középiskolában, de mellette a doktori tanulmányaimat kezdeném el. Mindenképpen le szeretnék doktorálni, nem szeretnék csak egy sima mezei tanár lenni, valamint nyilván a történelem szeretete is motivál, ugyanis azzal szeretnék foglalkozni majd az életemben komolyabb szinten. Ahhoz pedig elengedhetetlen egy adott korszakra szakosodva ledoktorálni. Lehetséges ez? Illetve elméletben nyilván semmi akadálya, de teljesíthető? Esetleg van valakinek ilyen téren tapasztalat?


És muszáj hozzátennem, hogy igen, tökéletesen tisztában vagyok a jelenlegi tanárhelyzettel és a szakma (mostani) kilátástalanságával! Tudom, hogy ezzel a szakmával nem leszek sem milliomos, sem cégtulajdonos. Ennek ellenére én mégis ezt a hivatást választom, ugyanis ezen a téren garantált, hogy hosszú távon foglalkozhatok a történelemmel. Most hogy ezt megtárgyaltuk, már nem kell leírni a válaszokban, fókuszálhat mindenki a valós kérdésre. Köszönöm!



2023. júl. 31. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Végzés után beiratkozhatsz doktori iskolába, részidős képzésre, melyet a tanári munka mellett is tudsz majd végezni. Sajnos részidős képzésen tandíjat kell fizetni, mert ösztöndíjas helyek csak nappalisoknak vannak, meg rettentően megterhelő lesz a kettő együtt, de nem lehetetlen. Sokan csinálnak doktorit munka mellett, különösen bölcsészettudományokból, amelynél a kutatáshoz nem kell laboratórium, otthonról tudsz dolgozni, kutatni, beadandókat és cikkeket írni. Sok sikert!
2023. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy le lehet.....


Csak nem biztos, hogy a doktori 5 év alatt van meg.....


Mert ha dolgozni is kell mellette, hogyan érsz rá, kutatni, akár külföldön is, publikálni szakcikkeket, mondjuk a tanítás része az meg lenne.... de a többi?

2023. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem két főállás mellett is sikerült 3,5 év alatt megszerezni a fokozatot (még a három éves képzési rendszerben).
2023. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
65%
Azt hiszed, hogy egy, a kamaszok között eltöltött délelőtt után még lesz erőd tanulni? Mondd, voltál te kamasz?
2023. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Nem, 30 évesen születtem.

2023. aug. 6. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!