Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémiából emelteznék, de csak...

Kémiából emelteznék, de csak 2-3 év múlva. Melyik könyveket lenne érdemes beszerezni, amik tartalmazzák a 2024-től érvényes emelt szintű követelményeket? Netes oldalakat is mondhattok. (Pl. bioszhoz a bioszféra).

Figyelt kérdés

A tanulást a 0-ról kezdeném, ugyanis közgazdasági iskolába járok, vagyis nincs kémiánk. Tudom, egyedül nem sok esélyem van, de tanfolyammal/magántanárral tanulnék, mellette persze magamtól is. Számításokhoz a Villányis könyvet gondoltam.


Előre is köszönöm a segítséget. :)



2023. aug. 1. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be a "Biológia sejtbiológia biokémia, anatómia élettan kémia érettségi egyetem" nevű Facebook csoportba. Ott bármit tudsz kérdezni biológia és kémia témában, illetve sokszor jelképes összegért eladásra kínálják a tagok azokat a könyveket, amiket felkészüléshez használtak (én is felrakom majd valamikor a könyveimet, bár nekem emelt bioszhoz volt több anyagom).
2023. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 1. 19:28
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


[link]



Találtam több mozaikos könyvet librin, egész jó áron. A kérdésem az lenne a fenti két könyvvel kapcsolatban, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni? Melyik írja le érthetőbben az anyagot? Vagy mid a kettőt meg kellene vennem, mert az egyik a szervetlent is tartalmazza?

Ha pedig a szerveset kellene megvennem, akkor a szervetlent honnan tudnám megtanulni?


Bocsi a sok kérdés miatt :)

2023. aug. 1. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Én először Mozaik+Villányi könyvekből készültem, de nem lett túl fényes eredményem. Most Lénárt Gergő tankönyvét+számolási példatárát használtam és szerintem ezek sokkal érthetőbben leírják az összefüggéseket, élvezet volt tanulni belőlük. (Fel is vettek az első helyre :D)
2023. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és gratulálok! :)
2023. aug. 2. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!