Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diploma alapján történő...

A diploma alapján történő pontszámítás jövőre ugyanígy marad?

Figyelt kérdés
A Miskolci Egyetemen idén volt diploma alapján történő pontszámítás. Vagyis ilyenkor a maximum 400 tanulmányi pontot megkapja, akinek 5-ös diplomája van. Idén is felvettek volna, csak sajna fizetőst nem jelöltem, csak az államit, arról meg lecsúsztam, 434 pont volt idén jogra, másik karon felvettek, csak arra meg nem iratkozok be, így pótfelvételizni se tudok idén. Jövőre is marad ez a módszer, ha idén volt? És jövőre is 400 pontot fog érni az ötös diploma? Erről alig van infó, egy másik egyetem honlapján találtam csak róla valamit, hogy ezek a pontszámítások maradnak.

2023. aug. 4. 08:23
 1/1 anonim ***** válasza:

"Erről alig van infó, egy másik egyetem honlapján találtam csak róla valamit, hogy ezek a pontszámítások maradnak." uh esetleg az be tudnád nekem linkelni?


Én arra tippelek, hogy ezt eddig is az egyetemek dönthették el, hogy lehet e diploma alapján pontot számítani, és az mennyit érjen...


szóval gondolom az marad az egyetemeken, viszont ami zavaró, az-az, hogy én sem találok semmi információt...


Az egyetemeknek is megérné, ha maradna ez a rendszer, mivel tegyük fel így betelnének a levelezős szakok + akinek már van egy diplomája valószínűleg es is fogja végezni azt a képzést.

2023. okt. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!