Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csináltam ma egy ingyenes...

Csináltam ma egy ingyenes online kresz tesztet és volt egy ilyen kérdés ami szerintem hibás. (lent)(?)

Figyelt kérdés

A kanyarodósávot útburokalati jelekkel a villamospályán jelölték ki. Akadályozhatja-e a villamospályára való ráhajtáskor a villamost?

-igen

-nem

én az igenre nyomtam és a teszt szerint NEM a helyes válasz. én tanultam valamit rosszúl, vagy a teszt hibás?


2023. aug. 5. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod rosszul.


Nem akadályozhatod.


Ha útburkolati jel (terelő- vagy záróvonal) a villamospályára vezeti az egyéb járművek forgalmát, a (2) bekezdésben foglalt tilalom nem érvényesül; a villamospályára - a villamosforgalom zavarása nélkül - más jármű is ráhajthat. Ilyen esetben a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok alkalmazása szempontjából az úttestnek a villamospálya által elfoglalt részét is figyelembe kell venni.

2023. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!