Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan szerezzek...

Egyetemen hogyan szerezzek barátokat ha nem megyek el gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Bár vannak barátaim, de alapból introvertáltabb vagyok, nem könnyen nyílok meg mások előtt.

Ja és szociális szorongásom is van.

Gólyatáborba nem tudok menni. Hogyan szerezzek így barátokat mondjuk az egyetem első hónapjában?


fiú/20



2023. aug. 11. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Klubokban.
2023. aug. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg év közben is lesz csomó szakos/kari program. Egyébként órák előtt/alatt/után is szóba lehet állni másokkal. Ne úgy állj neki, hogy te mindenképp barátokat keresel, csak próbálj meg jó kapcsolatot kialakítani a csoporttársakkal, aztán majd alakul :)
2023. aug. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Tanuljatok együtt, hiszen tanulni mész oda. Kérdezd meg például ZH-k előtti napokban, hogy nem lenne-e kedvük beülni a könyvtárba átnézni az anyagot. Ez szokott a leghatékonyabb lenni. Legalábbis a magamfajtának aki nem issza le magát (én a gólyatábort azért hagytam ki, mert az alap személyes adatok után az első kérdés az voltna jelentkezési lapon, hogy "kedvenc sörmárka").
2023. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Az első közös puskázás összehoz a melletted ülővel :)
2023. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Az előadásokon ott lesznek a csoporttársaid, nem egyedül jársz a szakra. Nem értem az ilyen kérdéseket.
2023. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy?

Kolis leszel?

Nekem pl úgy alakultak a barátságaim (amik nem a gólyatáboros ismeretségemből volt), hogy kolis szobatársak (egy összeszokott társasághoz dobtak be random amúgy :D) és az ő társaságuk, akiket felhívtak a szobába, meg a szaktársaim.

Holott amúgy nagyon introvertált vagyok, és nem is igazán kezdeményeztem, csak nem utasítottam el, ha valaki beszélt hozzám, vagy elhívott valahová.

2023. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!