Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az IQ tesztek...

Szerintetek az IQ tesztek mennyire valódiak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az online IQ tesztek egy nagy átverés! De mivan akkor ha egy hivatalos helyen mérik meg? Az IQ tesztek tényleg megmutatják az intelligenciát vagy az egész egy nagy átverés? Én már kezdek nem hinni az IQ tesztekben. Úgy gondolom, hogy idióta ábrák behelyettesítésével nem lehet valakiről megállapítani, hogy mennyire intelligens! És nekem van is egy történetem ami bebizonyítja, hogy az IQ teszt egy nagy baromság! Nekem nyelvi feldolgozási zavarom, vagyis LPD-m van (angolul Language Processing Disorder). Ez egy tanulási nehézség, vagyis enyhe fogyatékosság. Ez azt jelenti, hogy egyszerű dolgokat nem bírok értelmezni, nehéz a felfogásom. Elsős koromban ADHD-t állapítottak meg nálam mert hiperaktív voltam, nem tudtam órán koncentrálni ezért magántanuló lettem és anyám kezdett el tanítani. Egészen 8.-os koromig anyám nem jött rá, hogy tanulási nehézségem van, azthitte, hogy direkt csinálom, már olyannyira kikészült, hogy vert és kiabált velem, máshogy nem lehetett tanítani. Mielőtt még ítélkeznétek anyám felett, mondok egy példát a nagyon durva LPD-mre: délutántól hajnali 3-ig egyetlen matek szöveges feladaton nem tudtunk túl menni és nem a matek nehézsége miatt hanem mert a szöveges feladatot nem bírtam értelmezni. Aztán mire éjszaka végre értelmezni tudtam utána még ki is kellett számolni ami a diszkalkuliám miatt megint sok időbe tellett volna. Sokszor volt olyan, hogy egy feladat közepén abba kellett hagyni a tanulást mert le kellett feküdni aludni és az csak az első feladat volt. 8.-os voltam amikor kiderült, hogy tanulási nehézségem van, addig sajnos végig normális általános iskolás tananyagot kellett tanulnom ami kb nekem olyan volt mint egy 3 éves gyereknek egy nehéz egyetemi tananyag. Szóval át kellett mennem speciális szakközépbe. (Mostmár sokkal könnyebb!) Mielőtt átmehettem volna speciális szakközépbe, 13 évesen egy hivatalos helyen az iskolázásom miatt megcsináltattak velem egy IQ tesztet. A felfogásom nagyon nehéz, szöveget értelmezni nem tudok, de nagyon kreatív vagyok és az agyam jól funkcionál ha például IQ tesztben lévő ábrákat kell behelyettesíteni ami nekem gyerek játék volt, még mondtam is, hogy ez mennyire könnyű! Végül 125-ös IQ szintet állapítottak meg nálam 13 évesen, azt mondták rám, hogy átlag feletti az intelligenciám, de ettől függetlenül elhitték, hogy tanulási nehézségem van és engedélyezték, hogy speciális suliba járjak. Szóval én emiatt nem hiszek az IQ tesztekben! Szerintem az IQ szint nem azt mutatja, hogy valaki mennyire intelligens hanem azt, hogy valaki milyen ügyesen tud ábrákat behelyettesíteni a megfelelő négyzetbe. Szóval szerintem az egész egy nagy baromság és szomorú, hogy az ilyen teszteket hivatalos helyeken alkalmazzák és az emberek hisznek ebben! Nektek mi a véleményetek?

2023. aug. 11. 13:56
 1/9 A kérdező kommentje:
(mostmár 17 vagyok)
2023. aug. 11. 13:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az IQ teszt baromság hanem egyszerűen nem vagy tisztában az IQ (intelligence quotient, azaz intelligenciahányados) fogalmával.
2023. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
"Nem az IQ teszt baromság hanem egyszerűen nem vagy tisztában az IQ (intelligence quotient, azaz intelligenciahányados) fogalmával." Mi a fogalma és nekem tanulási nehézséggel, hogyan lehetett 13 évesen 125-ös IQ szintem???
2023. aug. 11. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Az intelligencia kvociens (IQ) teszt egy eszköz, amely kifejezetten a kognitív képességek bizonyos aspektusait méri, ideértve a mintafelismerő készséget. Ezek a mérések azonban nem adnak teljes képet egy egyén képességeiről vagy a potenciális tanulási nehézségekről. Egy olyan személy, akinek tanulási nehézségei vannak egy bizonyos területen, mint például a nyelvi feldolgozás, még mindig kiemelkedően teljesíthet más területeken, ami magas IQ eredményekhez vezethet. Emellett az IQ tesztek nem veszik figyelembe az egyéb kognitív és érzelmi képességeket, mint például a kreativitást, az érzelmi intelligenciát vagy a társas készségeket. Ezért bár az IQ tesztek értékes információkat nyújthatnak egy adott területen, nem szabad őket a teljes kognitív képességek spektrumára vonatkoztatni vagy intelligencia egyedüli mércéjeként kezelni.
2023. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2%
Semennyire. Én 15 perc irányított beszélgetés után megmondom, ki mit ér.
2023. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. aug. 11. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát a mai, jajjdejóóó online ökörségek semennyire, de biztos van letesztelt, valódi tartalommal bíró iq teszt is.

Azonban az iq teszt, bármilyen jó, sok tulajdonságot, emberi kvalitást nem vesz figyelembe, így(konklúzió) egy kevesebb iq-val rendelkező ember is lehet sikeresebb, mint egyy magas iq-val megáldott társa.

2023. aug. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
53%

A logikai, nyelvi, vezetői stb. képességet elég jól méri az a adott teszt.


De!


A gazdasági életképességre még nincs IQ teszt, aminél ha valaki igazán magas pontot ér el, az lenne a gyors eligazódási, tájékozódási, lényegmegragadási, helyzetfeltalálási képességű ember...


Szerintem ez a teszt lenne a legfontosabb.

2023. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az IQ tesztek életkorhoz vannak normalizálva, a pontod nem azt jelenti, hogy annyi pontot értél el mint egy felnőtt 125 iq ember, hanem azt, hogy a 13 évesek között értél el 125-öt. Nem tudom, milyen tesztet töltöttél ki de, ha csak ábrák voltak benne akkor az valami régebbi lehetett, ha nem is régi, kevésbé megbízható mint pl a Wecshler teszt (amit mostanában alkalmaznak) ott vannak különböző kategóriák pl. verbális készség ami lehet nem ment volna annyira. Még egy érdekesség, hogy a mai tudomány szerint a verbális készség kapcsólódik a legjobban az intelligenciához.
2023. aug. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!