Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem mindegy hogy...

Tényleg nem mindegy hogy melyik egyetemet választom ?

Figyelt kérdés

Van két egyetem, nevezzük

A

B


Az A nehezebb bekerülni, de ugyan azt tanítják mint a B.be, ugyan az a szak… Az A.-ban szerzett diploma tényleg több fizetéssel is jár, vagy nem, és csak a diplomás bértáblát fogják nézni?


2023. aug. 17. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem mindegy, ahova nehezebb bekerülni, onnan egyértelműen "többet" ér majd a diplomád, hiába lesz ugyanaz a tananyag szóról szóra.


Pl. tegyük fel van két közgazdász (amely végzettséggel nagyon sokan végeznek évente) akik jelentkeznek egy állásra, ugyan olyan tapasztalataik vannak stb., de az egyik Corvinus-on végzett a másik BGE-n és ha ez lesz a döntő tényező, akkor bizony a Corvinus-ost fogják felvenni.


De ezzel ellentétben egy orvosin már nem olyan nagy befolyásoló tényező.

2023. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de ha alsóbb kategóriás egyetemen kezdek m, és valamelyik szemeszter végén átmegyek, a top egyetembe és ott végzek, akkor az számít, hol adták ki a diplomát, igaz?


Az lényegtelen, hogy hol kezdtem?

2023. aug. 17. 08:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor az "utolsó" egyetemtől fogod kapni a diplomádat.


Viszont én nem vagyok benne biztos, hogy túl könnyű ez az átjelentkezés folyamat, már csak abból kiindulva, hogy barátnőm szakot váltott egyetemen belül és az is borzalmas volt.

2023. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
1, akinek van tapasztalata BGE-s és Corvinusos jelentkezővel is, nagyon nem biztos, hogy utóbbit választja. Nekem eddig tragikus onnan a felhozatal.
2023. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy már nem olyan nagy név a Corvinus, mint régebben volt, de szerintem saját tapasztalat alapján még mindig sokat számít.
2023. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

1. “az egyik Corvinus-on végzett a másik BGE-n és ha ez lesz a döntő tényező, akkor bizony a Corvinus-ost fogják felvenni”


Képzelgik ezt a korvósok, miközben egymás farkát szopkodják a Ráday egyik kocsmájában. A valóság ezzel szemben az, hogy a korvónak akkora konkurenciája van már (ELTE, BME, BGE, PTE stb.), és ráadásul a korvósok között hagyományosan olyan sok a beképzelt, öntelt majom, hogy a Corvinus semennyire se nagyobb név már, mint akármelyik a fenti közül.


Arról nem beszélve, hogy (ha már a BGE-t említed) a Corvinus tökön szúrta magát azzal, hogy beszüntette a marketing alapképzését (ekkora tévedést tényleg hogy lehet elkövetni egy állítólag “vezető” gazdasági egyetem részéről…), így egyből helyzetbe hozta a többieket. Pénzügy-számvitelben mindig is a BGE volt az erre specializálódott csúcsintézmény, ahogyan külkereskedelemben is.


Az egyetlen, amiben a Corvinus többet ér, mint a konkurencia, az AK és GPME szakok. Üzleti szakra már nem érdemes a korvóra járni.

2023. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

A tényen nem fog változtatni, hogy mivel nehezebb bekerülni, úgymond jobb teljesítményű hallgatók jelentkeznek oda, amiből a köztudat azt veszi le, hogy ezzel párhuzamban jobb is.


Lehet most itt szidni a különböző egyetemeket, véletlen egy olyat hoztam fel példának amit sokan szeretnek is.

2023. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

8. “mivel nehezebb bekerülni, úgymond jobb teljesítményű hallgatók jelentkeznek oda”


Ebben egyébként igazad van. Viszont itt jön az az érdekes tény, hogy az üzleti életben nem a “jobb teljesítményűek”, hanem a jobb kommunikációs készségűek érvényesülnek általában. Csak a saját környezetemből a vezérigazgató barátaim mind tipikusan a középiskolában 4-es tanuló, de nagyon barátságos, joviális, szociális figurák. A hozzám hasonló kitűnő tanulók pedig megrekednek valamilyen szaki pozícióban. Szóval a gazdasági szférában nem igazán számít, hogy valaki azért csak a BGE-re került be anno, mert a magyar érettségije csak 4-es lett, és nem lett elég a pontszáma a Corvinus Nemzetközi büfé-ruhatár szakára (egyszer valaki elmagyarázhatná, miért verdesi a csillagokat a nemzetközi kapcsolatok szak ponthatára…).


Ha viszont a kis okoska szakikat nézzük, adattudósokat, elemző közgazdászokat – na ők viszont nem mennek gazdálkodás és menedzsmentre, hanem mennek matek alapszakra, proginfóra, GPME-re vagy AK+SCM-re.


Érted már?

2023. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
5, adózásból kb nagy nulla, amivel kikerülnek onnan a pü-szvitelesek néhány éve. Számvitelből se tudnak annyit, mint a BGE-sek (mondjuk meglepő, de a BGE-n végzettek közül a Zegen végzettek sokszor lepipálják a fővárosban végzetteket, de állítólag elment a számviteles oktató onnan egy-két éve)
2023. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen szakfüggő. Van ahol mindkettőn ugyanolyan színvonalas a képzés, máshol ég és föld a különbség.
2023. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!