Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem mindegy hogy...

Tényleg nem mindegy hogy melyik egyetemet választom ?

Figyelt kérdés

Van két egyetem, nevezzük

A

B


Az A nehezebb bekerülni, de ugyan azt tanítják mint a B.be, ugyan az a szak… Az A.-ban szerzett diploma tényleg több fizetéssel is jár, vagy nem, és csak a diplomás bértáblát fogják nézni?


2023. aug. 17. 08:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


És ha angol nyelvű alapszakra mennék, az sokkal erősebb súlya lesz, mintha magyaron tanulnék magyar cégeknél ?


(Külföldre könnyebb kijutni az biztos).

2023. aug. 17. 11:07
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: Tudnod kell, hogy az egyetemek közötti átjelentkezés egyáltalán nem sima ügy, méghozzá öt okból is:


1. Az a megcélzott fogadó egyetem, amelyikre át akarsz kerülni, minimumkövetelményeket támaszthat az előző egyetemen elért tanulmányi átlageredményedet illetően. Ha ezt nem éred el, kapásból elutasítanak.


2. A fogadó egyetem helyhiányra hivatkozva is elutasíthat.


3. Ha átvesznek, igen nagy az esélye, hogy csak költségtérítéses hallgatónak, még akkor is, ha korábban államin voltál.


4. Ha átvesznek, a fogadó egyetemen egyáltalán nem garantált, hogy az előző egyetemen teljesített tárgyaidat mindet elfogadják. Van egy szabály, hogy a tárgy tematikájának 75%-ában kell lefednie a másik tárgy tematikáját; de tapasztalatból tudom, hogy a magas presztizsű egyetemek még így is gyakran visszadobják a gyengébb egyetemről érkezők kreditbeszámítási kérelmeit. S akkor mehetsz a sóhivatalba panaszkodni, mert falakba fogsz ütközni.


5. Ha a fogadó egyetemen más az adott szak mintatanterve, beleértve a tárgyfelvételek előfeltételeit is, ami nagyon valószínű, akkor a tárgyak egymásra épülése miatt könnyedén olyan helyzetbe kerülhetsz, hogy elveszítesz egy egész évet, akárcsak egyetlen tárgy miatt is. S a tárgyak előfeltételi rendje alól még a rektor sem adhat felmentést, az kőbe van vésve.


Egyszóval mindezek fényében én erősen megfontolnám a helyedben azt a tervet, hogy egy gyengébb egyetemen kezdesz, és onnan mész át egy erősebbe. Rengeteg ugyanis ebben a buktató.

2023. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!