Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Debreceni Egyetem Gazdaságtu...

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi karán nemzetközi gazdálkodás alapszakon idén szeptemberben fogom megkezdeni a 3. évemet. (tehát most az 5. félév következik). A 6. félévtől teljesíthető a kötelező szakmai gyakorlat. Hová menjek?

Figyelt kérdés
Matekból sajnos kevésbé vagyok jó, de a pénzügyekkel foglalkozni nagyon szeretek, kiemelkedően teljesítettem a pénzügyes tárgyakat. Ez a terület lenne az, ahol majd a későbbi mesterdiplomámat követően elhelyezkednék. Angolul beszélek egészen jól, valahol a C1 és a B2 között, inkább közelebb a C1-hez, de németből is van B2 nyelvvizsgám. Kitartó személyiség vagyok, jól tűröm a munkában a monotonítást, az ülőmunkát (ezt a nyári diákmunkák során kitapasztaltam), illetve nem riadok meg attól sem, ha mondjuk ügyfelekkel kell beszélgetni. Az lenne a kérdésem, hogy Debrecenen belül milyen szakmai gyakorlati helyet érdemes választani az előbb leírtakat tekintve? Ha írtok egy-egy céget/vállalkozást, kérlek titeket, hogy pontozzátok 10-es skálán a hallgatóbarátságot, a bérezést és a munkakörülményeket. Köszönöm, ha segítetek, vagy ha nem tudtok, akkor azt, hogy elolvastátok.

2023. aug. 19. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon magas lovon ülsz, 2023-ban nem ott tartunk hogy te fogsz hallgatóként diktálni főleg nem egy keleti városban mint Debrecen. Örülj ha egyáltalán szóba áll veled bármelyik cég, ahol teljesítheted az előírt szakmai gyakorlatot, olyan nagy a pangás a piacon.
2023. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha már az egyes nem bírt semmi normálisat írni..


Írj be a DE hallgatók csoportba, ott biztos lesz aki segít. Ezenfelül elsőnek neked kell majd helyet választani. Ha nem találsz bármi ok miatt akkor az egyetem közvetít majd ki. (vagyis nálunk másik szakon a GTK-n így volt) remélem ezzel is tudtam segíteni.

2023. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hú, ez a kérdés azért enyhen szürreális. Cégeket pontozni csak úgy lehet, ha van viszonyítási alap, illetve mindenkinek mások az elvárásai és a megítélése is, szóval ez azért nem így működik. Úgy tudom, hogy van Debrecenben egy pár multi (NI, Vitesco Technologies, TEVA, Richter, BMW, Thyssenkrupp), attól, hogy mondjuk egy Vitesco autóipar, attól simán lehet, hogy kínálnak pénzügyi pozíciókat is. Bankszektor esetleg? Én anno az OTP-nél voltam gyakorlaton -igaz nem debreceni vagyok-, és nagyon szerettem, annak ellenére, hogy eszem ágában sincs bankban dolgozni.
2023. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, angolból szerintem csináld meg a C1 nyelvvizsgát, mert a munkaerőpiacon az számít, amiről papírod van. Ha B2-es nyelvvizsgád van, akkor a munkáltatót/HR kollégát nem fogja érdekelni, hogy szerinted a B2-höz vagy a C1-hez állsz közelebb, B2 van, akkor az középfok.
2023. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!