Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemi hallgatóként...

Elsőéves egyetemi hallgatóként miket kéne vásárolnom? (közösségszervezés szak)

Figyelt kérdés

Alapvetően mindig is imádtam sulira vásárolni, de gimiben kb első héten jegyzeteltem minden évben, utána volt minden tantárgyhoz egy külön sketchbookom.. :D Sajnos ADHD-s vagyok, így inkább nem jegyzetelek, mert ha arra figyelek, hogy felvegyem a fonalat, akkor semmit nem jegyzek meg, amihez tudnám kötni magát a jegyzetet. Ha pedig rajzolok, akkor tudom hallgatni a tanárt normálisan.

Nem tudom hogy ez alapján megéri-e vennem bármilyen papír alapú dolgot, mivel nagy eséllyel laptopba jegyzetelnék inkább. Azért egy-két spirál füzetet, vagy lefűzhető lapot érdemes lenen vennem nem? Íróeszközökből mennyit érdemes venni? Van valami extra ami egyetemen jól jön?



2023. aug. 20. 11:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Azta egyeske, köszi a kedvességedet! :D Már csak azért is szeretek kiírni kérdést ide, mert mindig van valami incel, aki azzal tölti a napot, hogy frissítgeti az oldalt, hogy melyik kérdés alá tud artikulálatlan zokogásokat írni, ezzel levezetve az emberiség felé érzett mélységes utálatát. Kaptam már szerintem tőled választ korábban is, az is nagyjából egy esettanulmánynak megfelelt volna. Egyeseket nem véletlenül vet ki a társadalom.

Nem fogod elhinni, de az ADHD-s embereknek ép az intellektusa, csupán más praktikákat kell alkalmaznunk egy olyan helyzetben, mint egy iskolai óra. Én arra voltam kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak egyetemi jegyzetelésre, kinek mi vált be, HA volt valami extra dolog, amit nem annyira evidens, hogy megvesz az ember.

2023. aug. 20. 11:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból 2 füzetet szoktam magammal vinni az egyetemre, vagy van amikor csak 1-et, attól függ hogy szükség van-e négyzetrácsosra vagy sem. Mindent azokba szoktam jegyzetelni, nincs külön füzetem tárgyanként. Nekem ennyi elég. Ha kell jegyzetelni, füzetbe jegyzetelek, én laptopot csak szökőévente egyszer szoktam bevinni egyetemre. Szerintem amúgy 1-2 füzetet vegyél vagy esetleg csinálhatod azt is, hogy a lapokat lefűződ (amelyik megoldás szimpibb), illetve legyen pár tollad. Szerintem ennyi kezdésnek elég, és ha mégsem, akkor elmész a boltba újra. Felesleges betárazni. Én is, az első évem előtt vettem minden tárgyra külön füzetet, és fölösleges volt. Mondjuk ebben az az egyetlen pozitívum, hogy azóta sem vettem új füzetet, mert az elején annyit vettem, hogy az még most is elég.
2023. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok.


De amúgy 1-2 füzet, pár toll, ha laptopot használsz, akkor is jó ha van nálad valamilyen papír, de így ennyi igazából, szerintem mást nem kell vásárolnod.

2023. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyi, ez a jegyzetelés mindig olyan, hogy neked kell tudnod. Ha nem jegyzetelnél papír alapon, akkor ne vegyél füzeteket. Bár én valami papírt akkor is vinnék magammal, ha laptopra jegyzetelnék, mert mindig jól jöhet.

Azt viszont ne csináld, hogy egyáltalán nem jegyzetelsz. Az egyetem nem olyan, mint a középiskola, hogy úgyis benne van az anyag a könyvben. Van olyan tanár, akinél igen, benne van, más meg a könyvön kívüli anyagot adja le órán, ami aztán ugyanúgy a vizsga része lesz. És ez előre nem biztos, hogy kiszámítható. Vannak nagyon jó évfolyamok, ahol minden jegyzet nyilvános, mindenki feltölti a dolgait pl. egy drive felületre, de van, ahol egyáltalán nem, és hamar ki fognak nézni, ha mindig te leszel az, aki jegyzeteket kéreget. Szóval ezzel óvatosan.

Íróeszközből mindig vettem több normális tollat (pl. tudom magamról, hogy a vékonyakat szeretem, szóval vettem mondjuk 5-6 olyat), és mindig volt nálam legalább három jól fogó darab. Mondjuk én füzetbe jegyzeteltem, de vizsgákhoz is mindig jó pár extra toll. Volt egy-két szövegkiemelőm, szintén a papíralapú jegyzetek miatt, illetve egy-egy gimiről maradt grafitot és radírt is vittem magammal általában, hátha valami ábrát kellett rajzolni (ez nem volt túl gyakori, nem reálos szakra jártam). Volt, aki színes tollakkal szerette feldobni a jegyzeteit, de én nem voltam az a típus. Mivel sok füzetem, papírom volt, ezért vettem egy ilyen befűzős mappát is az egyetem elején, de ebbe végül inkább olyan dolgok kerültek, amiknek köze volt a "felnőtt" élethez (pl. banki papírok, beiratkozás papírja, albérletes dolgok), szóval elég jól jött. Szeretem a határidőnaplókat is, de olyanom gimiben is volt és egyetem után is van, szóval nem külön egyetemi holmi, viszont számomra mindig hasznos volt. Más nem igazán jut eszembe.

2023. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a legjobb laptopba jegyzetelni, és a legjobb erre e Notion app, esetleg a Microsoft OneNote. De a Notion sokkal jobb.


Ami nekem még hasznos, egy olcsó wacom rajztábla, amit a laptophoz csatlakoztatok. Azzal tudok rajzolni, ha kell valamit, vagy PDF-ekben kiemelgetni, mellé írni. (Korábban ezt ipaden csináltam, de áttértem teljesen laptopra.) A xournal++ appot használom erre.

2023. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

(négyes vagyok)

Azt elfelejtettem, hogy nekem sem volt tárgyanként külön füzetem. Azokat szerettem, amik színek vagy oldalsó fülek mentén részekre voltak osztva, és 4-5 tárgy simán fért beléjük. De még akkor is volt, hogy egy fülhöz két tárgyat raktam (pl. a gyakorlatot és előadást egybe), úgyhogy bőven elég volt két ilyen füzetet vennem.

Illetve még post-itek nekem mindig jól jöttek.

2023. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Van wacom rajztáblám, és ez nagyon jó ötlet, de sajnos új laptop és nincs benne CD lejátszó, szóval megpróbálom a telepítő alkalmazást máshogyan megszerezni.
2023. aug. 20. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Az enyémben sincs CD, töltsd le a drivert a wacom honlapról. Meg van egy Wacom Center nevű app, azzal lehet beállítgatni.


Eleinte nehéz volt vele írni, rajzolni, csak nem arra akart menni a toll, mint szerettem volna… de kicsit gyakorolni kell, és az agyad átáll hamar. Most már teljesen jól írok vele.


A OneNote-ba is lehet tollal jegyzetelni, de én a xournal++ -t használom, PDF-ekre irkálok vele.

2023. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!