Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közösségszervezés szakról...

Közösségszervezés szakról tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés

Nehéz szak? Mennyire magolós?

Munka mellett akarom elkezdeni jövőre. Vannak különösen nehéz tárgyak?

Láttam egy tantervet, ahol volt angol nyelvű választható tantárgy. Kötelező egy ilyet is választani?

(Van ugyan középfokú nyelvvizsgám, de azért angol nyelvű tárgyat nem szívesen tanulnék.)


Illetve milyen arányban vannak fiúk/lányok a szakon?

Én fiú vagyok, tudtommal többségében lányok járnak erre a szakra.


Milyen lehetőségek vannak vele? Ifjúsági szervezetekben, művelődési központoknál, önkormányzatoknál el lehet vele helyezkedni?

Esetleg pályázatìróként? Tudtommal iyen tantárgy is van a tantervben.



2019. nov. 16. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Milyen lehetőségek? Amikor legutóbb a mekiben láttad azt az arcot aki a szemetet szedi össze az asztalokról. Na pár év kitartó munkával te is csinálhatod.
2019. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Felvi.hu szakleírásokban nézd meg a végzés utáni fülben a fizetési statisztikákat. Ennek a szaknak semmi értelme sincs.
2019. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az olyanok, mint az első válaszoló, mindent lemekiznek, ami nem orvosi/informatikai/mérnöki képzést.

Biztos vagyok benne, hogy a bölcsész(germanisztika) németes SSC-ben 2x annxit keres, mint az első válaszoló. Ok, nem életcél az SSC/call center, de jó ugródeszka.


Második válaszoló nincs képben, csak odaböfögi, hogy nincs értelme. Nagy tudásra vall..


Ez a szak az andragógia alapszak helyett induló képzés.

Mindegyik említett munkakörben el lehet vele helyezkedni, de érdemesebb mestert is csinálni hozzá: andragógia MA, neveléstudomány MA vagy emberi erőforrások MA.

Ezekkel nagyon jó helyekre is be lehet jutni, na persze 2-3 év szakmai tapasztalattal.

Ha mestert már levelezőn csinálod, simán meglesz a munkatapasztalatod is hozzá.


A szak:

- Nem különösebben nehéz, de tanulni kell.

- 80-20 a lányok-fiúk aránya, a lányok javára, de nem néznek ki azért, mert fiú vagy.

- Kötelező legalább egy tantárgyat angolul hallgatni, lassan minden alap- és osztatlan szakon.

Simán teljesíthető, nagyon egyszerű nyelvezetet használnak.

2019. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, odaböfögöm és ki is tartok mellette. Aztán arra hallgat akire szeretne.
2019. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló a tipikus, igazi gyökér tahó, már elnézést, de erre jobb szó nincs. Egyébként már dolgozok egy adott pozícióban, (irodai) és ez a szak csak hozzátenne. Tehát legrosszabb esetben is ott tudnék maradni vele, és fentebb lépni, de nyilván vannak terveim. Ha konkrétan nem is a szakterületen helyezkednék el vele, nem gondolom, hogy kevesebb lennék, ha munka mellett elvégzem legalább a 3 éves alapképzést.


A kettes válaszoló megfogalmazása kulturáltabb, de neki abszolút nem sok fogalma van a dolgokhoz, úgy látszik, mert erről a szakról nincs is statisztika, mivel kb. két éve létezik ezen a néven, így DPR (diplomás pályakövetési rendszer) végzés utáni statisztikája még nincs.


A hármasnak köszönöm a vàlaszt. Nem gondoltam volna, hogy ténylegesen kapok érdemi választ is olyantól, aki valóban tud dolgokat, csak valahol remélni tudtam.

2019. nov. 17. 08:24
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha csak olyan véleményre voltál kíváncsi ami neked kedvező akkor valóban kár volt írnom. Ennek ellenére itthon sztem egyik piacvezető közösség valamint rendezvényszervező cégnél van ilyen pozícióban lévő ismerősöm akinek nincs is ilyen végzettsége és nem is lesz neki semmilyen felsőfokú papírja. De tudod miért rá bízták? Nagyon határozott és jó kiállása van valamint rendelkezik jó kapcsolatokkal. Ennyi. De nyugodtan szerezz felesleges papírt engem aztán nem érdekel hidd el csak segíteni akartam. De ha csak az a vélemény hasznos neked ami a te nézeted simogatja akkor oké. Én mondjuk lehet a helyedben inkább valami gazdasági képzést végeznék el ami ezerfèle beosztáshoz is kapcsolódhat ès hasznos is lehet ha mondjuk munkahelyet akarsz vàltani, de felőlem legyél közösséhszervező. Pár éve kiosztott hasonlóan egy ismerősöm aki rekráció szervezőnek tanult. Most szallag mellett dolgozik multinál mert többet ajánlottak neki mint a szakmájában. Hasonlóan háborodott fel amikor ezt vázoltak neki.
2019. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem a számomra kedvező vélemény tartom elfogadhatónak, hanem az érdemi választ. Ha érdemben leírtad volna, hogy szerinted ez a szak azért nem jó, mert ez és az alapján nem piacképes, az oké. Persze valami olyan érvvel, ami elfogadható, vagy legalább látszik rajta, hogy nem csak közhelyeket puffogtatsz. Egyébként lehetőségekre voltam kíváncsi, nem pedig elhelyezkedési esélyekre. A kettő nem ugyanaz.


A válaszod azért nem tetszett, mert olyan dologgal érveltél, ami nem létezik. Konkrétan erről a szakról még nincs statisztika, így fizetési, elhelyezkedési adatokat sem találni róla.


Most pedig jöttél egy ismerősöddel, akinek a helyzete alapján általánosítottál. Ez sem elfogadható.

2019. nov. 17. 09:17
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Legyen. Én annyira életszerűetlenül gondolkozom, hogy csak úgy véletlen keresek 27 évesen már 350 körül. Ez van béna vagyok.

Légy közösségszervező és kívánom, hogy legyen szerencséd vele. Kész, befejeztem.

2019. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Volt osztálytársam oda jár. Elég laza. Sokat nem jár be, sok a buli, kevés a fiatal, többségük 35-60 éves, de jól érzi magát velük, pár éve bukik a 40 éves pasikra, szerintem azért is ment oda. Nem lett túl jó bizonyítványa mégis felvették.
2019. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fremen72 válasza:
100%
Én az előzmény szakát végeztem, andragógia/művelődésszervező. Nem nehéz, érdekes dolgokat (is) tanítottak, voltak szigorlati tárgyak amire még tanulni is kellett, a művtöri például kemény és érdekes is volt egyszerre. Viszont a kilépési oldal siralmas. Egyedül az dolgozik ilyen területen, aki előtte is ezt csinálta, csak kellett papír... A többiek egy része a diploma miatt csinálta, rendőr, tűzoltó stb.
2020. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!