Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudok így érettségizni földraj...

Tudok így érettségizni földrajzból? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Esti gimnáziumba járok 10. osztály óta, és földrajzból szeretnék érettségizni, mint választott tantárgy. A helyzet viszont az, hogy én 11-ben fel voltam mentve a tárgyból, mert még a régi iskolákban összejött annyi óraszám, hogy 11-ben már ne kelljen tanulnom a tárgyat. (Ugye én 9-ben tanultam). A kérdésem az lenne, hogy úgy, hogy fel voltam mentve belőle 11. osztályban (az összegyűlt óraszám miatt) van lehetőségem érettségizni belőle?


Előre is köszönöm a választ!



2023. aug. 24. 01:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerűbb lenne ha az esti tagozatos iskoládban rákérdeznél erre? Hidd el ott relevánsabb választ kapsz ott, mint itt a gyakorin.


Sejtésem szerint érettségizhetsz földrajzból.

2023. aug. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, amennyiben először próbálkozol az érettségivel, akkor csak abból lehet a választott tantárgyad, amelyből lezárt éveid vannak és tanultad addig, ameddig kellett tanulni, ez földrajz esetében 9+10. osztály, ellenkező esetben meg kell csinálnod az osztályozót.

Amennyiben pedig újraérettségizel, akkor már nincs ilyen megkötés.

Ahogy látom, megvannak a megfelelő évek, de az első válaszolóhoz csatlakozva jobban jársz, ha a sulidban kérdezed ezt meg.

2023. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én előrehozottan érettségiztem anno földrajzból és osztályozó vizsgát kellett tennem. Szerintem neked is hasonlóképpen kell, hogyha nincsenek meg a lezárt éveid.


De valóban jobb, ha megkérdezed az iskoládban.


Amúgy tudom, hogy nem a kérdéshez tartozik, de ha tovább tanulnál és nem kell kifejezetten a földrajz érettségi, akkor én inkább valami mást javasolnék helyette. Sehol nem használtam és nem is nagyon fogadták el egyetemen, így csináltam mellé egy informatika érettségit inkább és azzal mentem tovább.

2023. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!