Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újlatin nyelvek és kultúrák...

Újlatin nyelvek és kultúrák alapszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném elvégezni a fenti szakot olasz nyelvi szakirányon. Mi a véleményetek a szakról? Mennyire teljesíthető levelezőn? Melyik egyetemet ajánljátok?


Illetve, ha jól tudom mindenhol szükséges minort választani. Olaszul felsőfokon beszélek és németül alapfokon. Érdemes a németet választani minornak (már ha lehet) vagy kezdjek bele egy új nyelvbe? Ha igen akkor melyiket érdemes? A francia nyelv tetszik vagy a török. De hallottam, hogy érdemes a spanyolt felvenni, de nekem az kevésbé passzolna szerintem. Mit ajánlotok?



2023. aug. 24. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2. félévben kell választanod specializációt vagy minort, ami utána 3. félévtől fog kezdődni. A spec. a saját szakodnak egy specializációja, pl.: olasz irodalom spec., a minor pedig egy másik szaknak a csökkentett óraszámú elvégzését jelenti. Csak olyan nyelvi szakot választhatsz minornak, amiből van C1 nyelvvizsgád. Ez alól kivételek a szláv, a skandináv és a nem európai nyelvi szakok, mert ott az elejétől tanulják a nyelvet. Illetve egyetemenként ezek között lehetnek egyéb kivételek, mert valahol annyira kevés a hallgató, hogy a minorosokkal töltik meg a szakot és ahhoz inkább átálltak arra, hogy előröl tanítják a nyelvet. Szóval minden esetben utána kell nézni előtte, hogy kell-e hozzá C1.
2023. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!


Mindenképp egy másik nyelvet választanék mellé és akár már most elkezdeném tanulni, hiszen csak 2024 szeptemberétől mennék erre a szakra. Melyik nyelvet lenne érdemes így előre tanulnom kicsit? Mindenképp nyelvekkel szeretnék foglalkozni. A németet szívesen felhozom, de az nagyon nehéz nyelv nekem. Így a másik kettőben gondolkodtam először vagy szláv, skandináv nyelvek közül melyiket ajánlanád?

2023. aug. 24. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Spanyol minorhoz középfok elég, utána felhoznak. (Spanyol szakra mentem középfokkal és elvégeztem.)


Van egyáltalán olasz szak levelezőn? Én Elte olaszról tudok neked írni (inkább privátban), de az nem levelező.

Francia minorhoz is kell középfok.

2023. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van levelezőn igen. Mostmár újabban szinte mindegyik egyetemen elindítják levelezőn. :) Az ELTE-t pont nem néztem, de jöhet róla infó, megköszönöm.
2023. aug. 24. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Az olasz mellé én a franciát javaslom. Európában annak nagyobb haszna van, mint a spanyolnak, illetve nagyon hasonló a nyelvtana. Az olasz után könnyű lesz eljutnod B2-ig.
2023. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!