Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik még a közoktat...

Miért erőltetik még a közoktatásban a kézzel való írást amikor szinte már nem is írunk kézzel a mai világban?

Figyelt kérdés

Szerintem nyugodtan lehetne általános iskola 5.osztálytól engedni azt, hogy a diákok használhassanak laptopot vagy notebookot esetleg tabletet jegyzetelésre.


Mai világban már szinte egyáltalán nem írunk kézzel. Mindent elektronikusan töltünk ki. Nem írunk levelet kézzel, nem töltünk már nagyon számlát se ki kézzel, szinte minden hivatalos dokumentumot digitális eszközökkel töltünk ki.


Minek akkor még erőltetni a kézírást ha úgyis e felé megy a világ?



2023. aug. 26. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És az aláírás?
2023. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel nagyon nem értek egyet. Pont hogy lehet rengeteg digitális eszközökön is adatot kitölteni, jegyzetelni, hivatalos dokumentumot is aláírni. Másrészt rengeteg gyerek egyszerűen fél-analfabéta maradna, ha egyszer nem tanulna meg rendesen kézzel írni, abszolút a technológia (úgy értem, a gépelés) kiszolgáltatottjává válnának.



Van ismerősöm aki hátrányos helyzetű diákokat tanít, tudna mesélni. A folyóírás helyett beérhetnék a nyomtatott betűkkel felső tagozattól, ezt támogatnám.

2023. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy egyre nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a kézírásra, épp azért, mert kevesebbet használják, pedig fontos lenne. Nem egy kollégám jegyzetei olvashatatlanok (nem hosszú dolgokra kell gondolni, egy-két szó erejéig sem tudják megerőltetni magukat, de ennyit meg nem éri meg gépbe írni, elvileg sokat cetlizünk egymás közt, csak épp kellene tudni legalább kb. olvashatóan írni - nem csak én, sokszor még ők sem tudják elolvasni, sőt, van, hogy a saját kézírásukat sem ismerik fel - siralmas) Ilyen embereket 1. általánosból sem lenne szabad továbbengedni.
2023. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Később meg az is írhatnád, hogy

"Minek beszélni, hiszen lassan nem is kommunikálunk szemtől szembe, hanem minden gépeken leírunk.. "

Kell az írás, nem csak azért mert sok helyen még szükség van rá, hanem mert általa továbbra is mozgatjuk az agykapacitásunknak, és nem leszünk szvacsagyúak idő előtt. Arról nem is beszélve, hogy írással az ember kénytelen a normális nyelvet használni, a rövidítésekkel nem megy semmire. A helyesírás gyakorlásról se feledkezzünk meg.

2023. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Totális tévedésben vagy!


És a 4-es hozzászólással maximálisan egyetértek!


Nem támogatom a szellemi leépülésedet.

2023. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy ne vesszenek ki a hagyományos értékek teljesen....


Mellesleg: mit csinálsz, ha technikai okok miatt nem működnek a digitális dolgok és te meg már elfelejtettél kézzel írni, meg beszélni?


Hogyan kommunikálnál vész esetben? Integetnél a sötét laptopoddal?

2023. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kézírás az egyik mód a kézügyesség fejlesztésére. Tudom, ott van a kézimunka meg a barkácsolás, origami... de ezeket is egyre kevesebbet gyakorolják.

A jegyzetek kézzel írása segít a tanulásban. Ha kézzel lemásolod a jegyzeteket többször is, akkor az jobban megmarad, mint ha csak olvasgatnád.

2023. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 Amit egyszer megtanulsz nem felejted el, így írni sem felejtesz el.


Ezért kell alsóban megtanítani, onnantól kezdve meg szükség esetén alkalmazni.

2023. aug. 26. 14:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó hogy különben elfelejtenék az egészet, hanem hogy akkor az átlag gyerek sose jutna el odáig hogy gyorsan (!), magabiztosan (!) ÉS olvashatóan írjon, ha csak 10 éves koráig gyakoroltatják rendszeresen. Felső tagozaton még rájuk fér, hogy kézzel írjanak az iskolában, hogy mindenkinek meglegyen a rutin.
2023. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 43 vagyok, rengetegszer az van, hogy kapom fel a telefont, jegyzek. Nincs akadozás, visszakérdezgetés, nincs lehetőség hibákat elkövetni. 12-ik vége felé már eléggé tele volt a hócipőnk a tollbamondással, most azért örülök, hogy nem múlt el nyomtalanul... Nem tudom, hogyan másképp lehetne szó szerint a kezemben a legfrappánsabb eszköz gondolatok rögzítésére. Marhagyorsan és hibátlanul gépelek. Mégis kézzel sikerül jobban a jegyzetelés, sokkal természetesebb, kézzelfogható, és ha akarom, mind map a formátum, ha akarom táblázat, ha akarom többhasábos, cetliket pakolgatós.

Reggel nem ritka, hogy az aznapi teendőimet kipakolom a minden elektronikus eszközömön elérhető, rommá automatizált, saját fejlesztésű rendszeremből egy A4-es papírra, szellősen. Sorra kerültükkor melléjük-köréjük rögzítem a fejleményeket, új teendőket, meg ami csak van. Ez a lap fix helyen van az asztalon, ez garantálja, hogy mindenki megtudjon mindent idejében, és hogy elkészüljön aznap, ami csak kell, nem csak nálam, hanem a tőlem függő dolgok is. Enélkül eléggé veszett fejsze nyele lenne, így viszont kényelmes. Ha alttabozni kéne a todo listre, meg gépeléssel ráegészítgetni, pakolgatni ctrl+jobbrabalra, meg minden, hát, enyhén nehézkesebb lenne. A virtualitása miatt kevésbé érződne fontosnak, mint egy kézzel vezetett A4-es lap az asztal egy dedikált helyén.


Viszonylag tróger a külalakom, nyomtatottal írok, mégis könnyen olvasható, könnyen is írok. Ha bármi híja lenne ezeknek, akkor jönne a szerencsétlenkedés. Nekem megérte a virtuozitásig gyakorolni a kézírást. Akinek sose lesz szüksége rá, annak valószínűleg nem is jut nagyon messzire a gyakorlás, de a legtöbbet érdemes neki is kihoznia belőle. Egy műhelyben se engedheted meg magadnak, hogy ráfirkantasz a rajzra valamit, ami másnak is fontos lehet, aztán te se tudod, mi lehetett az... Legtöbb helyen kell adminisztrálni, amit csinálsz, akár gyártod, akár szolgáltatod. Aki egy jelenléti ívet nem tud olvashatóan vezetni, elír és áthúz, mint amikor suliban el kellett ökörködni mindent neki, attól kábé mit kéne várni bármilyen munkakörben is? Nem lehet mindenki napszámos meg gyeremábéla full segéderő.

2023. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!