Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kisiskolás tanári alkalmassági...

Kisiskolás tanári alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés

Alsós tanárnéni szeretnék lenni, de a testnevelési részétől tartok. Sok helyen az éneket és a tesit nem az alsós tanárok tartják, az alkalmassági vizsgán mégis teljesíteni kell.


Ezt mennyire veszik szigorúan? Miket kell csinálni?


2023. aug. 30. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt mennyire veszik szigorúan?"


Mi az hogy mennyire veszik szigorúan? Megtalálható az adott egyetem hivatalos tájékoztatójában hogy mit kell teljesíteni az alkalmassági vizsgálaton. Objektív módon értékelnek, ha tudod teljesíteni az előírtakat akkor alkalmas vagy, ha nem akkor pedig alkalmatlan, ilyen egyszerű. Nem a 2 szemedre fogod megkapni az alkalmasságit és ha 1000 fekvőtámaszt kell csinálnod akkor nem fognak alkalmatlannak tekinteni ha teljesíted...


"Miket kell csinálni?"


Mivel diszlexia nevű agyi rendellenesség kizáró ok a tanítóképzőn, te mégis oda akarsz jelentkezni, ezért feltételezem hogy nem okoz gondot az értő olvasás, szóval olvasd el az egyetem hivatalos tájékoztatójában, ahol teljessn egyértelműen le van írva az alkalmassági vizsgálat követelményrendszere.

2023. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, köszönöm :)


A nagyon szigorút pont ez miatt kérdeztem, hogy ha mondjuk az előírás 50 fekvő és én 47 fekvőt tudok megcsinálni, azt mennyire "nézik el".


Szerintem semmi rossz nem volt a kérdésemben, de persze aki ahogyan gondolja. További szép estét

2023. aug. 30. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:

"A nagyon szigorút pont ez miatt kérdeztem, hogy ha mondjuk az előírás 50 fekvő és én 47 fekvőt tudok megcsinálni, azt mennyire "nézik el"."


Ez nem "nagyon szigorú" hanem objektív értékelés. Ha 50 fekvőtámasz az elvárás akkor 50 darab fekvőtámaszt kell teljesíteni az alkalmassági vizsgán, nem 35, 12, 49 és fél vagy 3 darabot, mivel ha nem sikerül teljesíteni az előírt darabszámot akkor egyértelműen nem vagy alkalmas. Nem viccből specifikálták egy felsőoktatási intézményben az alkalmassági kritériumokat

2023. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanító. Nem kisiskolás meg alsós tanár...
2023. aug. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!