Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárok, hogy bírjátok ezt?

Tanárok, hogy bírjátok ezt?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a kommentek egyik fele arról szól, hazaáruló kutya, aki pályán marad. Kommentek másik felében azt ecsetelik, hazaáruló kutya, aki lelép más ágazatba. Van sapka/nincs sapka tipikus esete.

Pszichésen megvisel és elegem van abból a gyűlöletből, ami ránk zúdul, pusztán azért, mert pedagógusok vagyunk. Ti ezt hogy bírjátok? Tudom, ne olvassak kommenteket... de az meg struccpolitika.



2023. aug. 31. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Te tanár létedre komolyan olyan szinten vagy mentálisan hogy egy anoním fórum hozzászólásai alapján determinálod a saját "értékedet" és magadtól nem tudod eldönteni, hogy hazaáruló vagy-e vagy sem (nyilván nem)?


Szerintem az sokkal nagyobb probléma hogy hozzád hasonló mentalitású, élettelen, határozottsággal nem rendelkező egyének fognak felnevelni egy nemzedéket.

2023. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt nem ez a lényeg, hogy én el tudom-e dönteni, mennyire vagyok értékes és hasznos a társadalomban, hanem az a gyűlölet, ami az emberre zúdul.

Természetesen tudom, hogy nem vagyok hazaáruló (ez egy túlzó jelző volt részemről, tömörítendő azt a sok sz@rt, amit írnak nekünk különböző, nem csak(!!!) anonim fórumokon).


Örülök egyébként, hogy ilyen jól illusztrálod azt, amivel bajom van.

Aki emberekkel dolgozik, az érzékeny lesz az emberek véleményére, ez van. Főleg, ha majd a fizetése is részben ettől függ majd ugyebár.

2023. aug. 31. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
"Gyűlölet" az kivétel nélkül "zúdul" minden emberre, nincs olyan ember aki ne kapna valamilyen formában negatív kritikát. Ezzel együtt kell élni, nem várhatod el, hogy mindenki szeressen és tiszteljen és soha semmi rosszat ne szóljon rólad. Az pedig hogy te túl nagy jelentőséget tulajdonítasz más véleményének a te egyéni problémád, engem például teljesen hidegen hagy az, hogy x és y mit gondol a munkavégzésemről vagy a szektorról ahol dolgozom, mivel semmi befolyása nincs az én munkaerőpiaci értékemre.
2023. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az elsőnek részben igaza van, csak kicsit durván fejezte ki magát. Az, hogy elfordítod a fejedet valóban nem megoldás. A megoldás az, hogy szembe nézel azzal, ami téged frusztrál (és a diákokkal is ezt tantítsd!), és nem menekülsz, hanem elfogadod, hogy ennek ez a véleménye, annak az a véleménye, neked meg van egy saját egészséges önbizalmad, énképed, és nem érdekel mások véleménye. Ha csak elfordulsz a problémától, nem oldódik meg semmi, csak húzódik. Ha szembe nézel vele, akkor kerülhetsz olyan döntéshelyzetbe, hogy bestresszelsz vagy elengeded, mert a saját érzéseidet egyedül te irányíthatod, senki más.
2023. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, én teljesen megértem az egészet. Már csak az is nagyon vicces, hogy itt az első kommenter mekkora idióta írhatta. Még ő mondja hogy milyen már hogy te fórumra írsz ki ilyet amikor ő meg ugyanezt csinálja... De mindegy nem is ez a lényeg most.


Szóval, én tavaly előtt végeztem és állami mellett dolgoztam nyelv suliban is. Aztán nagyon megterhelő volt a heti 23 óra mellé még magán diákokkal is foglalkozi. De ha az még nem lett volna elég, hogy olyan heti 50-60 órát dolgoztam kevés pénzért ugyanezt éreztem, hogy minket állandóan csak szidni tudnak. Aztán egy idő után rájöttem hogy nekem nem kellesz hogy tényleg mind a két oldalról csak szívjanak mert vagy szemét vagyok vagy áruló meg mit tudom én. Úgyhogy itt most egy árulóval találkozhatsz, mert én végül úgy döntöttem hogy a mentális egészségem érdekében én ezt ott hagyom a francba.


Azóta eltelt már egy év és csak azt tudom mondani hogy én sokkal jobban vagyok azóta. Kb minden nap panaszkodva jöttem haza amikor tanár voltam. Mindig volt valami hülyeség, mert olyan felháborító volt az egész, aztán meg még a kommentek is, a sok idióta, még a szülőkről nem is beszélve... És én azt érzem, hogy sokkal de sokkal jobban vagyok azóta mióta nem vagyok ebben a szar tömegben.


Nyilván a mostani munkahelyemnek is megvannak a hátulütői, de összességében sokkal jobban vagyok mentálisan és ezt tapasztalatból tudom neked mondani. Van jövőképem, versenyképes fizetésem. Ha nagyon stresszes vagyok, elmegyünk egy wellness hétvégére, vagy beülök egy étterembe vacsizni, és nem azon ragodom hogy mennyit költök.


Szóval én csak ezt tudom neked tanácsolni, hogy ma Magyarországon nem lehet kibírni ezeket a kommenteket de a lényeg hogy NEM IS KELL!

2023. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

"Pszichésen megvisel és elegem van abból a gyűlöletből, ami ránk zúdul,"


Egyetemi kutatóprofesszorként rám csak a szeretetáradat zúdul ezért elmentem egy budai magániskolába oktatni ahol akkora tisztelet övezett mint ha maga a messiás lépett volna be közéjük. Egy igen neves létesítményről beszélünk de láttam az inkompetenciát és komoly korlátokba ütközött az ott oktató emberek készsége, úgyhogy én teljes mértékben azonosulni tudok a negatív kritikával, nyilván nem véletlenül fogalmazódnak meg aggályok mindenkiben. Az elmúlt évek tendenciája, hogy nagyon gyenge értelmi képességű egyének mennek tanárnak, akik más területen nem képesek megállni a helyüket. Igazi hulladéklerakó lett a tanárképző sajnálatos módon, ahová a lemorzsolódott emberek kerülnek be akik komolyabb képzést képtelenek abszolválni. Mivel maga a tanítói szak nagyon egyszerű ezért nem alakul ki a hallgatókban komplex gondolkozásmód és általános problémamegoldó készség ezért annak ellenére hogy elvégzik a szakot nem vállnak sosem kompetens szakemberré és úgy oktatnak hogy nincs mögöttük valódi érték.


Én annyi pozitív visszajelzést kaptam a tanár és professzor pályafutásom során mind a diákok, mind a szülők és az oktatási intézmény részéről, hogy gyakorlatilag elkényeztettek a címzetes egyetemi docens és az év dolgozója díjakkal, pedig semmi különösebb erőfeszítést nem tettem bele, csak egyszerűen a tudásom olyan hatalmas mértékű ami kiemel az átlag tanárok közül és tiszteletre méltó. Aki kiérdemli a tiszteletet azt tisztelni is fogják. Ennyit tudok hozzátenni konstruktív jelleggel a témához.

2023. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Prof. Dr. Beles, Ön buborékban él:)

Én is kaptam pozitív visszajelzéseket, és biztos vagyok benne, hogy a kérdező is. Szerintem aki valaha tanított, tudja, hogy ez az egyik legjobb dolog a szakmában. Attól függetlenül a fizetésem ugyanúgy a béka segge alatt volt, diplomásként.

És hoppá hoppá, más területen is megálltam a helyem, ahol már meg vagyok becsülve, és nem kell 25+ osan sóvárogva néznem a felvágottat.


Ahhoz képest, hogy egyetemi professzor, elég lekezelő. :D

2023. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pályaelhagyó vagyok. Gyakorlatilag ha valaki marad, akkor azért lincselik meg, mert támogatja a rendszert, ha meg pályaelhagyó, akkor meg azért, hogy szarban hagyja a gyerekeket. Imádtam tanítani, de be kellett látnom, hivatástudattal és a gyerekek iránti szeretetből nem lehet kifizetni a számlákat és nem kapsz kenyeret a boltba. Én rohadt szarul bírtam férfiként, képzeld el hogy választanod kell, az első opció, hogy maradsz tanárként és szenvedsz, kb. hónapról hónapra élsz, a családalapítást elfelejtheted, mert a családod nem tehetős és a párod sem, aztán ha elmegy szülni, neked másodállásokat kell vállalni, lesz pénz, csak a gyereked sose fog látni téged. Én a 2.opciót választottam, szakmát tanultam és elhelyezkedtem benne, kb 4-szeres fizetésért és lényegesen stresszmentesebb a meló, nem kell este 8-kor még dolgozatokat javítanom, fix munkaidőm van, délután 5-től nem fog hívni senki a munkával kapcsolatban. Persze itt jön a legnagyobb negatívum, hogy nem azt csinálom, amit igazán szeretnék, ami ku rva szar érzés, de tudom nincs más választásom.
2023. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!