Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosi mennyire reál/matekos?

Az orvosi mennyire reál/matekos?

Figyelt kérdés
Milyen tárgyak vannak amik komolyabb számolásokat igényelnek? Az emelt kémia követelményeinél nehezebbek?

2023. aug. 31. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

"Az emelt kémia követelményeinél nehezebbek?"


Te trollkodsz vagy tényleg ennyire nem vagy tisztában mekkora a különbség az érettségi és az egyetemi színvonal között? Ahhoz hogy jó szakember legyél elengedhetetlen a matematika ismerete legalább olyan szinten hogy egyszerűbb differenciálegyenletekkel, modellezéssel (főleg interpoláció), statisztikával (nem átlag, módusz, medián és ilyen óvodás szintű baromságokkal hanem regressziós görbékkel, ANOVA-MANOVA, hipotézisvizsgálat / konfidenciaintervallum, autokovariancia, autokorreláció és egyéb fogalmakkal tisztában legyél). Ezek ismerete nélkül egy tudományos folyóiratba sem fogsz tudni publikálni, mert matematikai modellekkel alá kell támasztani a mérési eredményeidet, hipotéziseket felállítani és az összefüggéseket feltárni a folyamatok között. Persze ha beéred azzal hogy háziorvos vagy üzemorvos legyél egy dohos rendelőben akkor elég ész nélkül bemagolni a tárgyakat és csúszkálni kettesekkel, de ha komoly megbecsült szakember akarsz lenni és valóban átlátni a folyamatok működését és eredményeket elérni az orvostudományban akkor nélkülözhetetlen hogy magas szinten értsd a matematikát.

2023. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Kb. semennyire nem matekos.


1. évben biosztatisztikán és kémián van valamennyi számoláska (meg se közelíti az emelt kémia szintjét), 4. évben pedig nálunk farma demón voltak kb. áltsuli 5.-es szintű számolási feladatok + 5. évben igazságügyi orvostanból alkoholszámolásoknál hasonló.

2023. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Ja, bocsi, elsőben még fizikából is volt, szintén komolytalan. Nekem ennyi rémlik :D
2023. szept. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló Befektetőcsávó. Senki se vegye komolyan, amit ír.
2023. szept. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem matekos.
2023. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően nem matekos, de befektetőcsávónak igaza van abban, hogy ha kutatni és publikálni akarsz, akkor jónak kell lenni statisztikából.
2023. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. semennyire, az orvosi kémia könnyebb, mint az emelt kémia, akinek meg nem megy a biofizika, annak meghirdettek egy tárgyat "bevezetés a biofizika alapjaiba" címmel és pár nap tanulással át lehet menni.


Utána szinte semmi matek nincs, élettanban van fizika, de nem kell számolni, csak megérteni a folyamatokat.

2023. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen igazából erre voltam kiváncsi, hogy az emelt kémiánál van-e durvább szint. Azt is hallottam, hogy az elején van valami vizsga fizikából. Az mennyire durva? Az Excel/statisztika mennyire nehéz?

Egyébként köszönöm a válaszokat. #1-et ismerem, jó néhány kérdés alá odaírta már a hasonló stílusú válaszait.

2023. szept. 1. 11:47
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az emelt kémiánál kevesebb durva dolog van a világon. Nekem pl. még az anatómia is könnyebbnek tűnik (nyilván mennyiségre nehezebb, az emelt kémia viszont minőségre az, főleg a számolás) :D

Vért izzadva hoztam össze 93%ot, pedig nem vagyok hülye.


Biofizika van, ha felveszed a bevezetést, akkor nem durva, kicsi a bukási arány. Emiatt nem aggódnék.

2023. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aha értem. Nem tudom hogy nekem menne-e az emelt kémia, annyira nem erősségem.
2023. szept. 1. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!