Miért csak magolok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem nem tudok semmit megtanulni, csak bemagolni. Ezzel nagyon sok idő megy el és a sikerélmény is elmarad. Úgy érzem, hogy nehéz a tananyag megértése, nem tudok semmit megérteni. Mit tehetnék?

2023. szept. 2. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz más tanulási módszerekkel. Keress rá, biztos fogsz találni cikkeket vagy akár videókat is ebben a témában, aztán próbálkozz, biztos lesz ami neked is jobban fog működni. Azért ne várj rögtön csodát, idő kellhet, mire jól fog menni, tanulni is meg kell tanulni.
2023. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zcom09 ***** válasza:
100%

A kémia pont egy olyan tantárgy amit kifejezetten nem jó magolni, pár képlettől és alapszabálytól leszámítva. Ha megértesz pár alap törvény csak elvetve kell majd bemagolni pár számítási képletet (gáztörvény és pH) és néhány redox reakciót amit egyszerűbb bemagolni mint megérteni.


A gond a mai kémia tanmetel hogy meg se próbálja az alap törvényeket megértetni. Például ha megérted hogy mi alapján kell megállapítani egy reakció termékeit, amihez csak néhány nagyon egyszerű szabályt kell megérteni. Akkor onnantól megoldani és rendezni fogsz tudni majdnem minden egyenletet. Ehhez csak olyan dolgokkal kell tisztában lenni például hogy mi mit jelent a periódusos rendszerben.


Illetve a másik nagy probléma, hogy mindenre számítási képleteket akarnak a diákokra erőltetni. Oldatkészítési képlet, oldatkeverési képlet, és még sok egyéb teljesen felesleges (habár funkcionális) sablon. Nekem mindig nagyon nehezemre mentek képletek megjegyzése így rendkívül szenvedtem ezekkel. És egyetlen tanár sem még csak említés szinten sem mondta hogy ezek teljesen feleslegesek. A kémia számítások 70-80%-át meg lehet oldani egy univerzális számítási móddal és egy kis intuícióval. Persze ez alól vannak kivételek a fent említett gáztörvény meg pH, de gimnáziumi szinten szinte minden feladatot meg lehet oldani aránypárok és egyéb alap matematikai műveletek segítségével. Persze nem mindig ez lesz a leggyorsabb megoldás, de inkább ez mint hogy mindenhez képleteket keljen magolni.


Bár nem írtál konkrétumot "#kémia"-ból feltételezem hogy főleg azzal van gondod. Ha van konkrét kérdésed egyenlet rendezés, képletalkotás, vagy egyéb számítással nyugodtan írj nekem. A legtöbb esetben van egy univerzális megoldás, amivel leegyszerűsíthetők a dolgok.

2023. szept. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos leginkább azzal van a baj, hogy úgy érzem, nem tudom elképzelni a dolgokat. Például nehéznek érzem elképzelni pl hogy mi az a vegyértékelektron, hogy vannak a kötések, ezért egyszerűen semmi nem következik számomra semmiből. Ez nagyon elkeserít, hiszen májusban érettségizek emelt szinten kémiából és teljesen kétségbe vagyok esve.
2023. szept. 3. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!