Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek az jó nyelvtanulás...

Keg kérdése:

Szerintetek az jó nyelvtanulási módszer hogy szövegeket magolok be?

Figyelt kérdés
Mert egy tanárom mondja hogy az egyetemen is oldalakat tanultattak meg vele és ő se megy semmire azokkal az osztályokkal akikkel ezt nem csináltatja de egy másik azt mondja hogy ez hülyeség.
2014. márc. 20. 19:13
 1/4 anonim válasza:
Nem vagyok épp egy szakvélemény de nem áll fenn annak a veszélye, hogy csak idézni tudsz dolgokat? Egy alapnak épp jó lehet gondolom, de ha beszélgetésbe kerülsz akkor is a sablon szövegeket fogod mondani mert az jön a nyelvedre? Szóval szerintem önmagában ez nem jó.
2014. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van akinél használ, van akinél nem

Nekünk kellett kívülről megtanulni rövidebb szövegeket

és nem volt haszontalan

2014. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha bírsz magolni, biztos nem árt. Szavak, nyelvtani szerkezetek rögzülnek, gyakorolod a folyamatos beszédet, akár a kiejtést, intonációt is, ehhez nem árt hanganyagon található szövegeket tanulni, plusz még fejleszti a memóriát. Szerintem a mennyiség átcsap minőségbe, és előjönnek élő beszédben is ezek a szavak, fordulatok. Persze emellett a spontán beszédet is gyakorolni kell.
2014. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamiket jó magolni, valamiket nem. A nyelvtan tanulása során is lehet hatékonyan magolni. Kezdetben, nyelvtanulás elején az ember nem tudja mihez viszonyítani az igeidőket (pedig egy nyelv tanulása csak akkor megy tökéletesen ezen a részen, ha a többi igeidőtől is meg tudja különböztetni az ember az adott igeidőt, kell a globális átlátás). Mondanak neki pár használati módot, és az alapján tudja használni. Na már most itt van értelme annak, hogy bemagolja magukat a használati módokat az ember, mert akkor reflexből fogja tudni, hogy mire kell példát hoznia. Az első persze az, hogy minden használati módot megért az ember, és csak azután magolja be. A magolás gyorsít, aztán ahogy gyakorolja a használatot az ember, úgy megy át a használat magolásból tetszőlegesen változtatható tudássá. Tetszőlegesen változtatható itt azt jelenti, hogy nem csak a bemagolt szöveg alapján tudod a használatát, hanem máshogy is körül tudod írni. Ez egy példa volt, de sok helyen jól jöhet az, ha magolsz. Azokat az idiómákat, amiknek nincsen változtatható részük, azokat tutira magolni kell, mert a szavak nem hatnak értelmesnek benne sokszor, csak van egy értelmezése a dolognak, ami úgy van, és kész, máshogy nem lehet. Ha van magyar megfelelője, az a szerencsésebb eset, akkor nem kell magolni (de csak azért, mert a magyarban már megvolt a magolás).
2014. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!