Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FIR rendszer hogyan működik?

FIR rendszer hogyan működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ügyfélkapun keresztül próbálnék belépni a FIR-be viszont amikor az ügyintézésre megyek csak forog pár másodpercig a kis kör és nem történik semmi. Első éves vagyok és fontos lenne, hogy feltegyék az adataim. Ha megvolt a beiratkozás illetve aktív a félévem már feltöltik az adataim? Diákhitel 2-őt vettem igénybe és úgy tudom akkor lesz folyósítható, ha aktív vagyok a FIR-ben. A tanulmányi előadóm azt mondta, hogy akkor regisztrál, ha sikeresen belett fizetve az önköltség. De így hogy? Köszi a válaszokat előre is😇

2023. szept. 2. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem! Ha aktiv vagy a NEPTUN-ban, akkor folyositjak. A FIR-hez nincs sok koze a diakhiteleseknek, azzal a TO kommunikal.

A TO es a diakhitelesek kozott is kulon adategyeztetes van minden felev elejen. Ha a Neptunban aktivra allitottad magad, akkor a TO leigazolja majd a diakhiteleseknek, hogy be vagy iratkozva hozzajuk aktivra. Meg az onkoltsegi reszed nagysagat is kozlik a diakhitelesekkel, es egymas kozott intezik a dolgokat.

Neked csak a diakhitel szerzodest kell leadnod idoben, meg aktivra allitani a felevet.

2023. szept. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!