Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számíthatok a versenyjele...

Mire számíthatok a versenyjelentkezési időszakban az ELTÉ-n? Az oktató megteheti, hogy félév végén nem osztályoz le, mert a tárgyelőzményt nem csináltam meg?

Figyelt kérdés
Felvettem Neptunban szabadon választhatóként olyan kurzusokat, amelyek nem részei a képzésemnek, viszont annak kellene lennie, mert ahhoz, hogy profi szakember váljon belőlem azon a területen nélkülözhetetlenek. Ezeknek a tárgyaknak előfeltételei vannak, amiket nem teljesítettem, mert a tavaszi félévben szokták meghirdetni őket, viszont szándékomban áll megcsinálni azokat, csak a következő félévben. Ebben az esetben számíthatok bármilyen kellemetlenségre? Az oktató megteheti, hogy nem osztályoz le, mert a tárgyelőzményt nem csináltam meg? Tud törölni a hallgatói listából? A Neptun ebben az esetben engedi a végleges tárgyfeltvételt? Az előzetest engedte, a rangsorolásost viszont már nem.

#tárgyfelvétel, ELTE
2023. szept. 3. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudod felvenni, ezért nem engedte a rangsorolásost sem.
2023. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs meg az előfeltétel, akkor sem veheted fel ezeket a tárgyakat, hiszen nem tudod teljesíteni az előfeltételüket. Vegyed fel az előfeltételek előfeltételeit!

Az órára bejárhatsz, de nem leszel rajta a hallgatói listán, és jegyet sem kaphatsz.

2023. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! A Neptun szerint rajta vagyok, ott látom a nevem. A rangsorban is. Előzetes felvétel során engedte a tárgyak felvételét.
2023. szept. 3. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Az előzetest engedte, a rangsorolásost viszont már nem.

ott látom a nevem. A rangsorban is.


Annyira jó, mikor úgy kérdez valaki, hogy összehord mindent...

2023. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lathatod a neved esetleg valami logisztikai hiba miatt engedik is hogy maradj a kurzuson viszont jegyet nem kaphatsz a felev vegen ha nincs meg az elozetes kovetelmeny
2023. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!