Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély, hogy kémiából...

Van esély, hogy kémiából emeltszintüzzek?

Figyelt kérdés
Még van két évem középsuliban viszont a kémiát sosem értettem és nulla vagyok belőle, ráadásul idéntől már nincs is kémiám viszont ahova elhatátoztam, hogy szeretnék majd tovább tanulni ott követelik a kémia emelt érettségit. Van esély rá, hogy 2 év alatt felkészüljek? Hogyan tudnám elkezdeni és honnan tudhatom meg, hogy pontosan miből kell készülnöm rá?
2023. szept. 4. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudományokban nincs.

A tanulás kategóriában tudhatod meg.

2023. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
2 év alatt 1 abnormális is fel tud készülni 0-ról
2023. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 év alatt 8 éves anyagból?
2023. szept. 4. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Milyen 8 éves anyagból? Kémia heti 1-szer volt 45 perc max 2-szer. Ez azt jelenti ha leülsz tanulni akkor 1 délután alatt másfél - 2 hónapnyi anyagot megtanulsz... na meg az anyag nagyrésze mese, nehogy már szervetlen kémia problémát okozzon mert az egy mese ahogy számon van kérve a gimnáziumban.


De ha neked meghaladja az értelmi képességedet hogy pár témát elsajátíts önmagadtól akkor neked teljesen felesleges egyetemre menni, úgyis kizuhannál. Én másfél hét készülés után 96%-os kémia emelt érettségit írtam.

2023. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem heti 2/3szor volt kemiam egeszen 5.tol
2023. szept. 4. 18:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Gratulalok h 96%os lett masfel het keszules utan:)
2023. szept. 4. 18:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az idei vizsgakövetelmény, de 2024-től is fent van, viszont azt most nem találtam meg, összehasonlításképp ez is jó, másrészt a 2024-es sem változik nagyon semmiben:

[link]



Én általánosban nem szerettem a kémiát, majd 11.-ben elhatároztam, hogy gyógyszerész leszek, ahova emelt biosz-kémia kell. Az utóbbiból a nullán álltam, de 10 hónap alatt sikerült 85%ra. Felvettek.

Lesznek ettől nehezebb dolgok is az egyetemen, mint egy emelt kémia. Sőt, leginkább csak nehezebbek lesznek.

2023. szept. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!