Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hajlékony vonalzót képes...

Hajlékony vonalzót képes valaki kettétörni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle hajlékony vonalzó létezik. A többségük könnyen eltörhető.
2022. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kérdező: Az hogy valami mennyire hajlékony meg az hogy valami mennyire is rugalmas az nem ugyanaz a fogalom! És ha valami már túl van azon a mértéken amit még rugalmasságnak nevezünk és elkezd maradandó alakváltozást szenvedni az el is törhető!


- A hajlékonyság attól függ hogy milyen vastag az adott anyag és miből van.

(Ha valami vékony de olyan anyagból van ami nem hajlítható pl lásd porcelántányér - illetve ha valami nagyon vastag az legtöbbször nem hajlítható még akkor sem ha hajlítható anyaga lenne elvileg. Lásd sokszorosan összehajtogatott papírlap.)


Ebből látszik hogy a legtöbb vonalzó hajlítható, még ha nem is rugalmas mert vékony.


- A rugalmasság meg annyit jelent hogy az adott anyag adott vastagság mellett milyen mértékben hajlítható meg úgy hogy maradandó alakváltozást ne szenvedjen.


- De ha ezen túlmegy és maradandó alakváltozást szenved a vonalzó előbb utóbb ez olyan mértékűvé válik hogy ott el is törik.


(Fémeknél előfordulhat hogy sokszori hajtogatásra fog csak eltörni.

A hajtogatás helyén kilágyul meggyengül az anyag.)


Tehát a válasz az hogy IGEN minden vonalzó eltörhető.

A nem rugalmas anyagúak viszonylag könnyen. (Pl: Üveg porcelán stb...)

A rugalmasabbak nehezebben de a túlzott mértékű hajlítási kísérlet ott is azonnal töréshez vezet. (Pl Fa és műanyag)

A fémek valószínű sokszori maradandó alakváltozást okozó hajtogatási kísérletre de szintén el fognak törni.

(Illetve a gumit is ide sorolnám, sokszori extrém összehajtásra az is szét fog menni.)

2022. okt. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az üvegesedési hőmérséklet alatt a gumi vonalzó is eltörik, mint egy száraz faág.
2022. okt. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Ezek alatt a trollkérdések alatt mindig olyan jókat szórakozom. Elképzelem EagleHUN-t, ahogy a kérdéseket böngészve felcsillan a szeme: "erre tudom a választ! Hát PERSZE hogy eltörhető egy rugalmas vonalzó, nekem is volt az iskolatáskámban (és egyszer el is tört)! Pontokba szedem és elmagyarázom neki!"


#esély #nehézség #furcsa #törés #hajlékonyság #vonalzó

Tetszik az új stílus, Kartoffel. Végre valami eredeti.

2022. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, nekem hosszú-hosszú évek alatt egyszer nem tört el, azért kérdeztem, más hogyan van ezzel. 😂
2022. okt. 18. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!