Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt irodalom érettségire...

Emelt irodalom érettségire melyik műveket érdemes elolvasni/kell ismerni úgy en bloc?

Figyelt kérdés
Van valami lista? Kötelező alap művekre gondolok, amiket érettségitől függetlenül is érdemes lehet ismerni. (Középszintű érettségim már van, de elég potya iskolában szereztem. Nézzétek el, hogy egyáltalán nem konyítok a témához!)

2023. szept. 5. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A megfelelő tankönyveket :)
2023. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretném egyenlőre letenni, csak kíváncsi vagyok. Konkrét művekre.
2023. szept. 5. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

A hivatalos követelmények ezek:

[link]

(Nem bunkóságból írom, de ha a magyar emelt gondolata egyáltalán foglalkoztat, akkor figyelj rá, hogy "egyenlőre" vagy "egyelőre" kell-e az adott mondatba, mert nagyon nem ugyanazt jelentik.)

2023. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem ugyanazt jelenti, de írásban gyakran elrontom. Majd, ha olyan helyen írom, ahol súlya is lesz, igyekszem jobban odafigyelni. :)
2023. szept. 7. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!