Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek motivált a...

Hogyan legyek motivált a tanulás iránt? Lehet,hogy csak a tanulási módszereim helytelenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy jónevű gimnáziumban tanulok. Az osztályközösség jó,a tanárok remekül tanítanak,csak egy a problémám: ( úgy érzem)rennnngeteg a tanulnivaló.

Hosszú vázlatokat írunk,amiket természetesen meg is kell tanulni.

Nehezen veszem rá magamat arra,hogy leüljek tanulni,mert nincs,ami motiválna,nincs célom,nem tudom,hogy mi szeretnék lenni, ha felnövök. A tananyagot eléggé nehéz megjegyeznem. Általában úgy tanulom meg a vázlatokat,hogy kb. 30x átolvasom. Addigra nagyjából megjegyzem,és utána eltudom mondani,hogy mit tanultam. De pár hét elteltével( a dolgozatok után) elfelejtem a megtanult dolgok nagy részét 🥺

(És azért 30x átolvasni eléggé időigényes,és általában egy nap több dolgozatot is írunk.)

*

Amikor pedig sikerül rávennem magamat a tanulásra,akkor nehezen figyelek,folyamatosan azon kapom magam,hogy valami máson gondolkodom.

*


Hogyan tudnék kevesebb idő alatt többet tanulni,illetve hogyan motiválhatnám magamat? Voltatok hasonló helyzetben?

Van esetleg valami működő módszeretek ? Nektek mi vált be?



Köszönöm,ha tudtok tanácsot adni,mert már nagyon elvagyok keseredve 🥺



egy tanácstalan gimnazista



2023. szept. 5. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is felejtsd el az olvasgatást és nézz utána különböző tanulási stílusoknak, jöjj rá, hogy melyik a neked megfelelő típus.


Ezen kívül az olvasás helyett azt ajánlom, hogy írj kérdéseket magadnak vagy próbáld megtanítani valakinek vagy elmagyarázni, amit olvastál, még akkor is ajánlom, hogy próbáld meg, ha csak pár dologra emlékszel. Ehhez az elején írhatsz pár kulcsszót "puskának".

Nekem a blurting method is bevált.


Ami még nekem segíteni szokott ha nincs motivációm, hogy leülök és elkezdtek tanulni, beállítok egy időzítőt 5 percre. Ha nagyon nem tudok elmerülni benne ennyi idő alatt vagy tantárgyat váltok vagy mozgok valamit és utána újra nekiülök

2023. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk a tanulási stílusokról, különböző tanulási technikáknak pedig te magad is könnyen utána tudsz nézni


[link]

2023. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló cipőben jártam, itt van, mit hogyan tanultam :)

Alapvetően nyomtatott vázlatokat használtam, valahogy sokkal könnyebben megragadtak, mint a kézzel írtak. 11. félévben a diákmelós pénzemből vettem egy ipadet meg egy apple pencilt, így már ténylegesen kinyomtatnom sem kellett. Gépen jegyzeteltem, átraktam a tabletre, ott meg a fontosabb dolgokat kiemeltem. Főleg egy töri tz előtt nagyon jól jött, meg a fél osztály kérte, hogy küldjem át nekik mert nagyon jó :D

Biosz más tészta, a tanárnőnk kiadta a diasorait, de 200 oldalas diákat megtanulni nagyon körülményes. Quizletet csináltam, de úgy, hogy minden infót leszedjem. Ha nem vagy a híve, a tanulókártyák akkor is jók.

Matekon elég volt órán figyelnem, érettségire pedig 14 feladatsort csináltam meg, 100% lett. Fizikán kellett a tanulás is, ott a tankönyv és az órai vázlatok sokat segítettek.


És ami fontos, ne érezd magad rosszul, ha a számodra érdektelen tárgy anyagát a dolga után elfelejted :D Bioszra én is szóról szóra megtanultam a biokémiát (jó kis 6 órás grind volt), két nappal rá azt sem tudtam hogy mi az a Timin :P

2023. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!