Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősorban a gyógyszerészekhez...

Elsősorban a gyógyszerészekhez/ gyógyszerész hallgatókhoz fordulnék. Milyen munka lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

24-ben fogok érettségizni , és a gyógyszerészet érdekelne. Utána olvastam ennek az egésznek, de érdekelne, hogy akik a szakmában vannak vagy éppen tanulnak milyen lehetőségeik vannak a munka terén.

Valamint mit takar pontosan a gyógyszerész-közgazdász?

(Egyébként egyetem után külföldön szeretném folytatni az életet)



2023. szept. 10. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A patikákon kívül gyógyszercégeknél is elhelyezkedhetsz, ahol szellemi munkát végezhetsz. Intézheted a gyógyszerek dokumentációja körüli teendőket, dolgozhatsz mellékhatás-menedzsmentben, de akár a gyárban is.
2023. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg területen dolgozhatsz! Lehetsz:


- Gyógyszertári gyógyszerész

- Helyettesítő gyógyszerész

- Gyógyszercégnél: analitikai, minőségbiztosítási, törzskönyvezési és sok más területen dolgozhatsz

-Egyetemen kutatóként is dolgozhatsz, vagy lehetsz óraadó tanár stb.


Milyen munka lehetőségek vannak? Gyárba nincs olyan sok. Nehéz bekerülni, nagy a túl jelentkezés. De nem lehetetlen! A fizu meg területenként változik. Nem kiemelkedő! De 3-5 év munka után fel lehet küzdeni magad a ranglétrán és a jó fizetés is elérhető. Patikában iszonyat nagy hiány van, éppen ezért nagyon jó fizetésekkel csalogatják a gyógyszerészeket. A munka ott kevésbé izgalmas, de a fizetés elég jó.


A gyógyszertári közgazdásznak is több területe van. Én akivel eddig beszéltem ő a TB-támogatott gyógyszerek ár meghatározásával/képzésével foglalkozik. De gondolom nem csak ebben merül ki a szakma.


Megéri ennek tanulni? Igen is meg nem is. Vannak pozitív és negatív dolgok. De szerintem ez mindenhol megvan.

2023. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊
2023. szept. 19. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!