Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészek interjú?

Zsofika699 kérdése:

Gyógyszerészek interjú?

Figyelt kérdés

Pályaorientációs tréningre járok és azt a feladatot kaptam, hogy egy általam kedvelt szakban dolgozót interjúvoljak meg. Nagyon érdekel a gyógyszerészet, így erre jutott a választásom. Sajnos nincs gyógyszerész ismerősöm így itt kérek segítséget. Itt lennének a kérdések:


1)Egy rövid kis bemutatkozást kérnék először is.


2)Hol dolgozol? Gondolok itt vidéken/főváros, patika/gyár/kutatás...

Mennyi ideje dolgozol itt?


3)Miből áll egy munkanapod? Milyen feladatokat kell végezned?


4)Milyen pozitívumot tudnál felhozni a munkáddal kapcsolatban?


5)Milyen negatívumot tudnál felhozni?


6)Milyen munkaidőben dolgozol? Van időd magadra és kikapcsolásodra vagy esetleg felemészti az összes idődet a munka?


7)Hogyan tudsz megélni a fizetésedből? (Ha nem zavar a kérdés mennyit keresel?) Gondolok itt arra hogy a havi kiadások levonása után aránylag kényelmesen költekezhetsz vagy figyelned kell arra, hogy mire és mennyit adsz ki?


8)Mit gondolsz könnyen vagy nehezen lehet munkahelyet találni?


9)Úgy hallottam, hogy a gyógyszerészek elég sok féle irányba és nagyon különböző munkahelyeken helyezkedhetnek el. Mennyire gondolod ezt igaznak vagy éppen hamisnak? Te miért választottad a mostani munkahelyedet?


10)Miért választottad a gyógyszerész szakmát? Örülsz vagy eseteleg megbántad hogy ezt a pályát választottad?


11)Kinek tudnád ajánlani ezt a szakot?


12)Esetleg ha valamit még hozzátennél.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. márc. 15. 12:23
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia

3 éve vègeztem gyogyszereszkent a SOTE-n, jelenleg szakgyogyszereszi kepzesben veszek reszt,bgyogyszertarvezeto szakagon.


3 eve dolgozom, tobb helyen is, videken es Pesten is kulonbozo patikakban, valamint gyogyszertari asszisztens kepzesben is reszt veszek, mint oktato.


A munkanapjaim valtozatosak, a patikaban irodai feladatok, laborban gyogyszerkeszites (porosztas, kenocsok, kupok, oldatok stb.), valamint gyogyszerkiadas es a betegeknek tanacsadas. A gyogyszertari asszisztens es szakasszisztens tanfolyamokon kulonbozo targyakat (kemia,gyogyszereszeti propedeutika,latin,farmakoterapia,gyogyszertan) oktatok a tanuloknak.



4. Jol eso erzes, mikor 1-1 beteg visszajon es orommel meseli, hogy megszunt a problemaja, jo tanacsot adtam, valamint a tanfolyamokon atadni a tudast a jovo egeszsegugyi szakembereinek.


5. Attol meg, hogy szep feladat egyben nehez is beteg emberekkel foglalkozni es nap mint nap sokfele emberrel kell szot erteni...


6. Valtozo a munkaido van, hogy 8 orat dolgozom de van, hogy 14 orat, elorelato es megfontolt idobeosztas mellett marad idom kikapcsolodni.


7. Meg videken is boven meg lehet elni a fizetesbol, nekem igy tobb munkahelyrol havi netto 7-800.000ft folyik be.


8. Konnyen lehet akar gyogyszertarban, akar korhazban, akar a gyogyszeriparban vagy hatosagnal elhelyezkedni.


9. Jol ertesultel, sok a lehetoseg a diplomaval.


10. Mindig is erdekelt a kemia es biologia es egy olyan szakmat szerettem volna ami piackepes, megbecsult es tarsadalmilag hasznos. Orulok, hogy ezt valasztottam, minden egyetemi nehezseg ellenere.


11. Az egyetemen rengeteget kell tanulni, nagyon sok laborgyakorlat, zh es feleles van, evvegen szigorlatok, tobb 100-1000 oldalas anyagokbol. Szoval annak ajanlom, aki kitarto es birja ezt a stresszt.

2021. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
és általában így mennyit ajánlanak egy kezdő gyógyszerésznek így a Budapesten a belvárosban?
2021. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!