Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatnál ezt visszadobj...

Szakdolgozatnál ezt visszadobja a plágium vizsgálat?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom témájául egy olyan témát választottam aminél lényegében csak angol forrás van. Találtam is egy jó cikket ami elég hosszú és lényegében ezt szeretném lefordítani és magyarul leírni. Ilyen helyzetben is kidobja a rendszer, hogy plágiumnak minősül?

2023. szept. 12. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak hivatkozz rá. Egyébként plágium, igen. Ha hivatkozol, nincs gond. Egyébként meg vagy elkapnak, vagy nem. De azért fordítást figyelni nem olyan nehéz.
2023. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze hivatkozni fogok rá, viszont én attól félek, hogy a megengedettnél több egyezőséget fog mutatni a plágium vizsgálat eredménye. Vagy így fordítás esetén nem?
2023. szept. 12. 12:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy a megengedettnél több egyezőség? Ha hivatkozol rendesen, szó szerint is idézhetsz
2023. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját munkaként nem tudod elszámoltatni ezt, az fix. Hogy lebuksz-e az szerencse kérdése, de ne erre alapozz.
2023. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogyha szabályosan idézek, akár szó szerint is annak a mértéke sem haladhatja meg a 20% ot. De lényegében én egy angol cikket szeretnék lefordítani és azt beleírni. Nem minden egyes mondatát nyilván, de ez lenne az alapja.
2023. szept. 12. 12:22
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Akkor igen, plágium. Az nem saját eredmény. Nem baj, ha arra alapozod, ezesetben megemlíted, hivatkozol rá aztán írod a saját eredményedet/módszeredet stb.
2023. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt csinálod, hogy csak lefordítod, akkor ha megnézik rendesen, akkor visszadobhatják a szakdolgozatodat.
2023. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az volt a tervem, hogy a cikket lefordítom és azt felhasználva + a máshonnan olvasottak alapján létrehozok egy saját magam által megfogalmazott szövegrészt. De annyira konkrét dolgokról írnak, hogy őszintén szólva fogalmam sincsen ezeket hogyan lehetne máshogy megfogalmazni.
2023. szept. 12. 12:45
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha mégis úgy csinálnám ahogyan az elején terveztem, hogy lefordítom a teljes cikket. Kapok egy magyar szó szerinti fordítást. Majd elolvasom, értelmezem és magamtól létrehozok belőle és kiegészítésül más forrásokból tájékozódva egy új szöveget az már elfogadott lenne?
2023. szept. 12. 12:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mert nem saját eredmény. A szakdolgozat nem szövegértés és átfogalmazás. Hanem szakmai munka. Saját eredmény kell bele. Használhatsz bármit, csak el kell ismerned, hogy azt használtad.


Én is egy cikkre alapoztam a szakdogámat. Hivatkoztam rá folyamatosan, de volt saját részem, pontosítottam a cikket, az ihletett egy új módszert, további kutatást, stb.

2023. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!