Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatnál ezt visszadobj...

Szakdolgozatnál ezt visszadobja a plágium vizsgálat?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom témájául egy olyan témát választottam aminél lényegében csak angol forrás van. Találtam is egy jó cikket ami elég hosszú és lényegében ezt szeretném lefordítani és magyarul leírni. Ilyen helyzetben is kidobja a rendszer, hogy plágiumnak minősül?

2023. szept. 12. 11:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lesz benne saját “eredmény” viszont, ezt a részt az elejére szerettem volna beletenni. A szakirodalmi áttekintés részhez ami lényegében a szakdolgozat csak egy kis részét teszi ki.
2023. szept. 12. 13:13
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond. Leírod azt a valamit, megjelölöd a használt forrásokat és kész. Az a százalék arra vonatkozik, hogy mekkora arányban legyen saját eredmény. Ha az megvan, akkor nincs gond, de a fordítás átfogalmazása nem saját eredmény. Vagy most nem értem mi a kérdés, összezavarodtam?
2023. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

Én két szakdogát is sikeresen megírtam és megvédtem, és lényegében mindkettő különböző források összeollózása volt, hiszen erről szól a szakdolgozat, senki nem várja hogy te találd fel a spanyol viaszt. Mindent hivatkozz le, sok helyen foglald össze amit írtál, helyenként oda írhatod a véleményed, és a különböző helyekről szedett infóidat mosd össze, egészítsd ki.

Egyébként nem tudom a te sulid melyik plágiumkeresőt használja, nálunk a kopit használták, az eredményt elküldték nekünk és millió plusz egy egyezést talált mindenkinél a korábban feltöltött doksikkal, mivel rengetegen használják ugyanazokat a forrásokat, ráadásul pl. a jogszabályszöveget nem tudod átírni saját szavaiddal, így már csak ezek miatt sok az átfedés. Viszont annyira nem fejlettek ezek a programok hogy a külföldi nyelven írt szakirodalmat összevesse a fordításokkal, de amúgy is, ha mindent lehivatkozol akkor nem lesz gáz, nyugi.

2023. szept. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó! Most ezzel nagyon megnyugtattál, mivel már elképesztően kétségbe voltam esve.
2023. szept. 12. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!