Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem van olyan érzésem...

Csak nekem van olyan érzésem sokszor hogy kb semmit nem tudok és ezért megkérdőjelezem magam?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök vagyok. 3.diplomám felé haladva (MSc), egyéb gépészettel kapcsolatos 2éves technikumi képzés mellett, rengetegszer azt érzem, hogy a tudásom koránt sem elegendő. vagyis, hogy annyi dologhoz nem értek, vagy nem annyira mint kéne, hogy valami hihetetlen. és szinte minden nap találkozom, vagyis mindig mikor fellépek a közösségi médiafelületeken olyan emberekkel, akiken azt látom hogy akkora önbizalommal, konkrétan a nagyképűség határait súrolva, néha átlépve beszélnek témákról, amikről wikipédia szintű tudással rendelkeznek. tehát az a kategória amire rákeresel googlen és 5 másodperc alatt megtalálod ezeket az infókat. valamelyik nap is, egyik srác kérdezett valamit egy csoportban az autójáról, egy teljesen egyszerű dolgot, majd mikor válaszolok neki normálisan, betalálnak. és hiába próbálom érvekkel alátámasztani a mondandómat, a válasz ugyan olyan degradáló volt, és én lettem "okoska". pedig szó sincs ilyesmiről.. azért mondtam ezt el mert általános jelenség és jól leírja amit kérdezni akarok. a mindennapok tele vannak ilyen emberekkel, de lehet hogy ez lenne a normális? mert pl én tele vagyok kételyekkel , ha valamit megtanultam a tanulmányaim és a munkám során azaz hogy mindenki hibázhat, hibázik is, ez a teamwork nagy előnye, kijavíthatjátok, leellenőrizhetitek, segíthetitek egymást, hiszen mindenki más kompetenciákkal rendelkezik, máshoz ért egyszerűen fogalmazva. miért érzem azt, hogy ebben az országban mindenki azt hiszi magáról hogy ért mindenhez, és mindenki más retardált aki másként gondolkodik? vagy ez lenne a normális?
2023. szept. 20. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Te azért vagy tele kételyekkel, mert intelligens vagy, ők meg azért érzik okosnak magukat, mert nem azok, csak okoskodnak. Az okos ember gyakran megkérdőjelezi magát. Nem hiszi magáról azt, hogy mindenkinél mindent jobban tud, mert vevő a tanulásra, a fejlődésre. Ne érezd magadat rosszul emiatt, legfeljebb egy kis önbizalom növelés rád fér, de tény, hogy nagyon idegesítő tud lenni (én is belefutottam már), amikor a saját szakterületeden megkérdőjeleznek okoskodó idióták.

Ismerősöm azon akad ki, amikor gazdaságtudományi, politológiai és pszichológiai ismeretekkel rendelkező személyként próbálja Facebookon megértetni az agymosott fideszessel, hogy miért hazugság ez vagy az, és akkor röhögnek rajta, őt nevezik hazugnak, stb, aki amúgy ért ahhoz, amiről beszél, csak fel kéne fogni. Nem az fáj nekem sem, hogy leszarják a tudásomat, hanem az, hogy ilyen emberek élnek az országban, akiknél senki, semmit nem tudhat jobban, mert indokolatlanul a társadalmi ranglétra legtetején érzik magukat.

2023. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!