Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elvégzek egy süteménykészít...

Ha elvégzek egy süteménykészítő tanfolyamot (államilag elismert), milyen munkakör betöltésére leszek alkalmas? Cukrásznak felvesznek?

Figyelt kérdés
Azt írják, hogy aki elvégzi ezt a szakképesítő tanfolyamot az tanúsítványt kap, de mellé szakképesítő bizonyítványt is lehet szerezni vizsgával.

2023. szept. 20. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A süteménykészítő tanfolyamok a cukrász tanfolyamok felére rövidített, lebutított változatai. Valószínűleg beosztottként el tudsz vele helyezkedni egy cukrászatban. De arra számítanod kell, hogy egy hazai cukrászatban tipikusan napi 12 órát kell dolgozni. Egy ismerősöm cukrász magánvállalkozó volt, tőle tudom ezt, ő ott is hagyta a pályát, nem bírta család mellett hosszabb távon vállalni a hosszú munkanapokat.
2023. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hű, azt a mindenit! Ez egy kicsit elborzasztó o.o de ha valaki vállalkozó, akkor nem ő szabja meg, hogy egy nap mennyi munkát vállal és ezáltal mennyit dolgozik? Egyébként köszönöm a válaszod, nagyon informatív :)
2023. szept. 20. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: A magánvállalkozó cukrász ugyan dönthet úgy, hogy csak napi 8 órát dolgozik, de a magas nyersanyag- és rezsiköltségek miatt ezt csak úgy teheti meg, hogy megelégszik egy jóval szerényebb napi jövedelemmel, ugyanis a sütemények árát nem emelheti meg, hiszen akkor elpártolnak tőle a vevők más cukrászhoz és tönkremegy. Egy nagyobb városban tehát a cukrászok közötti verseny diktálja a hosszú munkanapokat. A cukrász ismerősöm többgyerekes családapa, ezért nem engedhette meg magának a szerényebb jövedelmet, és azt sem akarta, hogy keveset legyen a családjával, ezért kellett elhagynia a pályát. Ha te beosztott leszel egy cukrászatban, nem fognak napi 8 óra munka után hazaengedni, az szinte biztos.
2023. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kutya rúgja meg. Ezt így nem gondoltam át. Megértem az ismerősöd álláspontját is, nekem egy gyermekem van ugyan, de 8 óránál több munkaidő nem fér bele, mert egyedül nevelem.
2023. szept. 20. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!