Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nehéz egyetemen az...

Miért nehéz egyetemen az ismerkedés?

Figyelt kérdés

Kicsit elkezdtem azt érezni, hogy velem van a baj. Nem tudtam elmenni gólyatáborba és azt látom mindenkinek vannak már barátai és rám egyáltalán nem kíváncsiak. Próbálok odamenni szünetekben másokhoz, általában óra előtt, de inkább csak leráznak engem. Ez a jellemző a legtöbb egyetemistára vagy valószínűleg én vagyok fura?

Eléggé kétségbe vagyok esve🥲



2023. szept. 20. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Melyik egyetem és melyik szak?


Én eddig csak bölcsész szakokra jártam és ott pár héten belül lettek barátaim akkor is, ha nem kezdeményeztem, mert mindig voltak csoportfeladatok, beszélgettünk a szünetekben. Biztos az is számít, hogy hányan jártok a szakra. Minél kevesebben, annál könnyebb. Illetve én férfi vagyok és első sorban lányokkal barátkoztam. Velük mindig könnyebb. Lehet, hogy neked is könnyebben menne az ellenkező nemmel?

2023. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

BGE nemzetközi tanulmányok.

Lány vagyok, de freaknek néznek ha odemegyek csak úgy random valaki(k)hez. Most már inkább nem is szoktam próbálkozni, mert úgy érzem csak lejáratom magam. Volt aki mondta nekem, hogy ő könnyen megismerkedett más emberekkel(nem ezen a szakon van) viszont emiatt is az az érzésem, hogy rossz a kisugárzásom, esetleg a kommunikációs készségeim.

2023. szept. 20. 18:31
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Az kicsit para, hogy elmentél egy olyan szakra, amelynek a lényege az ismerkedés, és már az osztálytársaiddal se tudsz megismerkedni.
2023. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Ezért is mondtam, hogy kétségbe vagyok esve. Tényleg szégyellem magam miatta, de ez nem segít.
2023. szept. 20. 19:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Másod éves vagyok, szintén BGE KKK-n, és ugyanez az érzésem. Hiába volt már több csoportos/páros prezentációs feladat is, soha nem lettem jóba úgy igazán senkivel. Eddig két féle emberrel találkoztam a szakomon: aki folyton mindig mindent a legkönnyebben, legkevesebb tanulással meg akar úszni, és úgy csinál, mintha ő tenne szívességet azzal, hogy ide jár, “és ajj mikor lesz már vége”, illetve olyannal, aki nagyon tanulós és szorgalmas, de egyben nagyon zárkózott is, és egyértelműen nem akart barátkozni…

Van pár ismerősöm viszont NG-ről, ambíciózus, elkötelezett, jó szociális érzékkel rendelkező diákok, velük szoktam lógni. De ettől még frusztrál, hogy ahhoz képest, hogy mennyi idegen ember mellett élem le az egyetemi éveimet, nagyon kevés embert ismerek meg.

2023. szept. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A BGE-n ingyenesen lehet pszichológushoz járni, ha hallgató vagy, nézd meg a Neptun üziket. Ha esetleg mással is beszélnél erről.


Amúgy meg: jókor kell odamenni a megfelelő emberhez. Szóval nem minden esetben. Előtte meg csak kedvesen mosolyogni és rájuk köszönni, ha megérkezel/elmész. A kari bulikna pedig elmehetsz és ha más nem, akkor iszogatsz, zenét hallgatsz, stb. Bár én azért inkább normálisabb programokra mennék, mert a bulik inkább az ivászatról szólnak.

2023. szept. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs veled semmi baj. Ha már kialakultak a klikkek és a társaságok, akkor nem olyan egyszerű rést találni a pajzson. :) Az is lehet, hogy te egy kicsit más karakter vagy, és ezért nyitnak nehezebben. Én pl. egy elég magamnak való fazon vagyok, abszolút nem tudom elképzelni, hogy csak úgy odalibbenjek egy négyesben beszélgető, már kialakult társasághoz.

Magadhoz hasonló emberek nincsenek a környéken? Tuti vannak még olyan emberek, mint te, akiknek nincs társaságuk. Szóval én nem a már meglévő csoportokba próbálnék beépülni, hanem nézném ezerrel, hogy kik vannak hasonló helyzetben, mint én. És persze azok közül ki szimpi.

2023. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én harmadik éve tanulok Pesten, a szakomon senkivel nem barátkoztak össze, pedig mi tényleg kis szak vagyunk, de ma már nem zavar, és nem is érdekel, máshol majd találsz barátokat, Pest jó nagy
2023. szept. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyetemfüggő, nyilván. Én a Pécsre jártam, igaz nem gazdasági szakra, hanem tanárira. Legszebb éveim voltak, ott ismertem életem szerelmét, aki ma már a feleségem.

Amúgy biztos jó helyen vagy? Nem bántásból kérdezem.

2023. szept. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én Pécsre jártam***
2023. szept. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!