Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van-e itt valaki, aki úgy...

Van-e itt valaki, aki úgy végzett el egy egyetemet, hogy EGYETLEN ÓRÁRA SEM járt be? Az mindegy, hogy nappali vagy levelező szakon.

Figyelt kérdés

2023. szept. 23. 20:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Logikusan elgondolva, a tanár nem hiszem, hogy az elvállalt szakdolgozatai, javítandó beadandói és egyéb elfoglaltsága mellett még a te 20-30 oldalas beadandód akarná ellenőrizni, főleg, ha ugyanaz a anár tanít több tárgyat is. Csak nagyon komoly esetben tudnám elképzeni azt, hogy semmire sem kell bejárnod.
2023. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
16%
1, a harmadik szakom végzem levelezőn, soha, egyiken sem volt katalógus, egyetlen tárgyból sem.
2023. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
20%
Bocsi az idetrollkodasert, de valahogy ide kapcsolódik a kérdésem, ha nincs aláírásfeltetel akkor mehetek vizsgára ha nem járok be ugye? (Levelezos vagyok, első félévben)
2023. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedvezményes tanulmányi rendet/egyéni tanrendet, vagy amilyen néven fut, kérvényezhetsz, de indokolni kell. Ha elfogadják, akkor is kell az oktatókkal egyeztetni. Van amelyikük úgy áll hozzá, hogy ha nem mész be a konzultációkra az a te bajod, de vannak órák ahol komolyan veszik a hiányzást, teljesen jogosan. A tananyagot önállóan megtanulni egy dolog, de a gyakorlatokat nem lehet megúszni, hisz azt hogy csinálod egyedül otthon a négy fal között?


Borítékolható, hogy nem lesznek vevők az oktatók a 20-30 oldalas beadandókra. Egyrészt mert hatalmas pluszmunka, másrészt mindenki kicsit gyanakvbóbb mióta a ChatGPT-vel boldog-boldogtalan írathat bámit.

2023. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
felőlem pirospacsizhatunk, ettől még levelezőn soha nem találkoztam katalógussal. (gyp, jog és közg)
2023. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy óra katalógusos, akkor lehetsz akármekkora zseni, ha a hiányzásaid meghaladják a megengedett mennyiséget a tárgy eredménye "Aláírás megtagadva" lesz a Neptunban és nem fogod tudni felvenni a vizsgát. És amúgy is, a tárgyakat az egyetemi szabályzatnak és az előírt követelményeknek megfelelve kell teljesíteni, nem ahogy neked tetszik.


Amúgy meg mégis hogy akarsz 20-30 oldalas beadandókat írni MINDEN ÓRÁRA? Legyen egy félévben mondjuk 8 tárgyad. Az heti 8 óra, azaz minimum 8*20 oldal. Minden héten. Erre csak a ChatGPT képes, ember nem.


Nekem PhD hallgatóként két hete egy 4 oldalas beszámolót kellett írnom a saját kutatási területemmel kapcsolatban egy pályázathoz, kb 2,5 óra volt. Ok lehet én lassan írok mert szeretek igényesen de ugyanakkor érthetően fogalmazni. De ha mondjuk egy 20 oldalas beadandót meg is tudsz írni egy nap alatt, akkor heti 8 óra esetén erre 8 nap kell egy héten. Ja hogy a hétnek csak 7 napja van, és esetleg élni is kellene az életed mellette?

2023. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy óra katalógusos, akkor lehetsz akármekkora zseni, ha a hiányzásaid meghaladják a megengedett mennyiséget a tárgy eredménye "Aláírás megtagadva" lesz a Neptunban"

Mármint akkor, ha a tanár a neptun tudtára hozza, hogy nem volt jelen. Ha viszont úgy dönt, hogy elfogadja a 20-30 oldalas irományait, és nem jelöli hiányzónak, akkor ...

2023. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint akkor, ha a tanár a neptun tudtára hozza, hogy nem volt jelen. Ha viszont úgy dönt, hogy elfogadja a 20-30 oldalas irományait, és nem jelöli hiányzónak, akkor ..."


És ismersz egyetlen olyan egyetemi oktatót is, aki erre hajlandó lenne? Én a munkám révén közvetlen kapcsolatban vagyok 19-cel, és hallgatóként tanított összesen vagy 50. Nem kérdeztem meg őket, de erősen kétlem, hogy egyikőjük is hajlandó lenne ebbe belemenni. Már csak azért se, mert ha egy hallgatónak megengedik, akkor rögtön a többieknek is meg fog tetszeni az ötlet, hogy nem kell órára járni, és a tanárnak több száz oldalt kell majd kijavítania, nem csak 20-at. Az egyetemi oktatók pedig elsősorban a tudományos tevékenységükkel szeretnek foglalkozni, a hallgatók ügyeivel annyit törődnek általában, amennyit muszáj. Felesleges pluszmunkát kizárólag a hallgatók kedvéért nem szoktak vállalni.

2023. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
A tanároknak ez a dolga! Erre tanultak!
2023. szept. 24. 20:49
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az egyetemi oktatók nem pedagógusok, a legtöbbnek egyáltalán nincs tanári végzettsége, és sokan csak annyit tanítanak amennyit muszáj, ha a kutatás a hivatásuk. Ettől függetlenül is egyikük sem fog tapsolni hozzá, ha valaki a semmire akar diplomát szerezni.
2023. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!