Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Herpetológusként mennyire...

Herpetológusként mennyire lesz szükségem kémiára?

Figyelt kérdés

Még csak 11.-es vagyok, de nem igazán megy a kémia(biosz-kémia faktos vagyok).

Elég lenne a kémiát középszinten letenni majd, vagy próbáljak meg magántanárral rákészülni az emeltre?

Ha jól tudom az ELTE-n csak egy emelt kell, a DE-n és a SzTE-n csak középszintű kell(ezeken az egyetemeken a biológia Bsc-Msc után szakosodnék herpetológiára) Még az ÁTE van tervben, azon belül az angol kutató zoológus képzés.

(A bioszt biztosan emelt szinten tenném le.)



2023. szept. 30. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj meg rákészülni, fogtok majd kémiát tanulni! Egyetemi szint, de nem kell megijedni, ez nem az orvosi.
2023. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Igen az kicsit nehezebb lenne😅
2023. szept. 30. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom a többi egyetemen mi a helyzet, de az ATE-n a zoológusok első félévben ugyanazt veszik kémiából mint az állatorvosisok, csak angolul (és ugye állatorvosin is a kémia az egyik fő szórótárgy első 2 évben). Illetve mivel ide kötelező kémiából érettségizni, így az alapokat nem is mondják el első félévben, hanem úgy veszik, hogy azokat mindenki tudja, érti. (Ezt a többi biosz szakon biztos nem tudják megtenni, hisz oda a legtöbben nem kémiával mennek, de amúgy még az általános orvosin is sokkal szájbarágósabb az első féléves kémia, mint az ATE-n.) Szóval nem biztos, hogy ezt az egyetemet kéne választanod ha nem megy annyira a kémia, de persze a te döntésed.
2023. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!