Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár róhat ki büntetést...

Egy tanár róhat ki büntetést egy gyerekre egy nem iskolaidőben történt facebook bejegyzés miatt, és mi történik ha a gyerek ellenáll a büntetésnek?

Figyelt kérdés

Ma láttam tiktotkon egy videót amiben egy testnevelőtanár írt egy gyerek posztjához, és megfenyegette hogy ezmiatt az iskolában büntetést fog kapni. Plusz köröket kell neki futni meg ilyenek.


Ilyet megtehet egy tanár? És mi történik ha a gyerek nem hajlandó ezeket végrehajtani?


Én még a nagy robbanás előtt voltam iskaláskorú, mikor még okostelefon sem volt és az internet is alig csordogált. Így nem vagyok képben a mai dolgokkal. Ezért fordultam most hozzátok, mert érdekel hogy hogy működnek ma a dolgok. Bár én ebben az esetben 100% hogy nem engedelmeskednék a tanárnak. Az egy dolog ha az iskolaidőben, iskolában történt dolog miatt büntet. De ahoz semmi köze hogy utána mit tesz a gyerek.



2023. okt. 13. 20:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Róhat. Én is rónék. Aztán mit tudsz tenni?
2023. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy adhat büntetést. Sőt amennyiben a gyermek valóban hibát követett el, akkor a büntetés tanító jelleggel is szolgálhat számára.
2023. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Róhat.


"mi történik ha a gyerek ellenáll a büntetésnek"

. Azt hogy?

2023. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát én tanárként egyszer megszidtam egy diákomat egy fb posztja miatt, ami tele volt helyesírási hibával. Mondtam neki, hogy tőle többet várok, javítsa ki a posztot, vagy órán plusz feladatokat kap emiatt. Kijavította, ez egyértelműen nevelő jellegű lépés volt. A tartalom amit feltett, nem volt sértő.

Viszont arra is volt példa, hogy a gyerekek az iskolában tettek fel képet vagy videót, amin látszott, hogy ez tanítási időben készült, ezt leszedettük, mivel a házirend én benne van, hogy ez tilos.

Nem tudom, hogy az általad említett diák milyen posztot rakott fel, amire így reagált a testnevelő tanár, ehhez tudni kellene a szituációt. Esetleg megsértette valakinek a személyes jogait? Mert akkor valóban van felelőssége a tanárnak is, hogy az általa látott posztra így reagáljon.

2023. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően rávágnám, hogy nem, de vannak bizonyos esetek, amikor igen.


Pl itt az általános suliba hiába iskolaidőn túl, de fojtogatta a többi gyereket, amiről készült videofelvétel is. Oké, a suliban is voltak vele gondok, de ez volt az a pont, amikor kicsapták. - Szerintem ilyenkor ez teljesen reális.


Aztán amíg az iskolával jogviszonyban állsz, vannak köztetek egy "kapcsolat". A suli jellemez téged (hú, ő erős suliba jár), meg te is azt (oda ilyen meg olyan gyerekek járnak). Nyilvánvalóan az iskola megválogathatja a diákjait és ha olyan viselkedést, vagy véleményformálást tanúsítanak, ami az iskola profiljába nem illik bele - adhatnak érte szankciót.

2023. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3 pltestnevelésórán plusz feladatok elvégzése a büntetés, de a gyerek nem csinálja meg.


Egyébként megtaláltam a videót ami miatt a kérdésem született.:


[link]


#4 a videós meg az iskolaidőben történt dolgok más téma, az általad felvázolt dolognál az csak egy bizonyíték, nem a valós ok a büntetésre.

2023. okt. 13. 22:31
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
160 nettó mellet még ilyen gyökérkedésre is van ideje a státusz törvény mellett?
2023. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

🤦🤦🤦🤦🤦

Most ez komoly?


Ez nem megtörtént eset.

2023. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 pedig nálunk is történt hasonló. Az egyik srác messengeren beszólt egy csajnak hétvégén és osztályfőnökit kapott. Sose értettem miért, egyrészt a lány megérdemelte, másrészt a tanárnak semmi köze hozzá. Ez általános felső tagozatban történt és még csak nem is valami színvonalas suli volt.


Vannak esetek amikor tényleg jogos egy ilyen megrovás, de abban az esetben amit feljebb írtam szerintem nem volt az.

2023. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha az én gyerekemmel történne ilyen én biztos nem hagynám annyiban a dolgot. Panaszt tennék ellene és ha kell az atyaúristenig is elmennék hogy visszavonják.


#9 Abban az esetben a szülők mit tettek?

2023. okt. 14. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!