Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az egyetem? Miben...

Milyen az egyetem? Miben különbözik a középsulitól, miben jobb, miben rosszabb?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel már előre, hogy milyen lesz az egyetem. Hangulatilag, társaságilag stb. miben más, mint a gimi? Köszi a válaszokat!

2023. okt. 16. 18:55
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezt elég nehéz így összefoglalni. Más.

Nincsenek osztályok, bár egyetemtől/szaktól függően talán kialakulhat hasonló légkör. Én egy nagy egyetem népszerű szakára jártam, kb. 250-en voltunk egy évfolyamon. Teljesen máshogy alakultak a kapcsolatok az emberek között, mint középiskolában. Jóval kevesebb szoros barátság született, de cserébe nem volt semmiféle kiközösítés, bullying vagy bármi hasonló. A legtöbbekkel csak köszöntünk egymásnak, és kész.

A tanárokkal való kapcsolatról ugyanez elmondható. Egy kisebb létszámú órát tartó tanár lehet, hogy megismer valamennyire egy félév alatt, de a 250 főnek előadást tartó tanárnak fogalma sincs, ki vagy. Ez lehet pozitívum és negatívum is, elég helyzetfüggő.

A tananyag sokkal nagyobb, és sokkal kevesebb időd van rá, hogy elsajátítsd. Voltak vizsgáim, amikre többet kellett tanulnom, mint az egész érettségire összesen. Utólag jön rá az ember, hogy hiába kell sokat tanulni az érettségire, de ott olyan dolgokat kell tudnod, amiket addigra legalább kétszer-háromszor megtanultál több év alatt. Egyetemen meg olyan dologból vizsgázol, aminek a megtanulására max. 12-13 heted volt, és félig-meddig egyedül kell felkészülnöd rá, mert sokszor az előadásokon nincs idő leadni a teljes anyagot, úgyhogy marad az önálló felkészülés. Senki nem fog folyamatosan motiválni, hogy tanulj, elvégre felnőtt ember vagy, de pont ezért könnyű belekényelmesedni a szorgalmi időszakba.

Ehhez kicsit kapcsolódik az is, hogy órák egy részére nem kötelező bejárni. Voltak olyan előadásaim, amikre összesen kb. 10 ember járt. Elsülhet ez aztán jól meg rosszul is, de megint azt tudom rá mondani, hogy könnyű így ellustulni.

Én bevallom, hogy az elején nem szerettem az egyetemet. Hozzászoktam, hogy középiskolában elég figyelni órán, mégis jó jegyeket kapok (pedig erős gimibe jártam). Egyetemen aztán nem vittem túlzásba a tanulást, sőt a bejárást sem, és ennek meg is lett az eredménye. Kellett néhány félév, hogy összeszedjem magam, belerázódjak, és a maga módján meg is szeressem az egyetemet, de akkor is kemény volt azért. Mindenesetre nagyon más, mint a középiskola, néha jó, néha rossz értelemben. De mindenkinek más élménye van, úgyhogy ne hagyd, hogy itt elvegyék a kedvedet. :)

2023. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!