Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utolsó 2 évben is átlehet e...

Utolsó 2 évben is átlehet e jelentkezni másik suliba ugyanazon a szakon?

Figyelt kérdés
2023. okt. 20. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a másik suliba hajlandó fogadni téged akkor lehetséges az átjelentketésed. Természetesen a másik suliba simán visszautasíthatja az átjelentkezésedet.
2023. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És 18 éves kortól szintén kell szülői beleegyezés ha jól tudom?
2023. okt. 20. 13:20
 3/12 A kérdező kommentje:

Igazat megvallva én Pécsről szeretnék Debreceni suliba átjelentkezni egyrészt azért mert sokkal jobb az iskola és az iskolai közösség, másrészt azért mert sokkal jobb lenne a tanulmányi átlagom mert ott van a legjobb barátom és ő tudna segíteni olyanba amit nem értek. A szüleim viszont nem akarnak oda költözni velem amíg tanulok és nem értem miért. Vagyis oda költöznének velem de munkahelyet kellene változtatniuk egyértelmű, és nem tudom van e olyan munkahely Debrecenben ami azonnali kezdésű. Esetleg ilyet tud valaki mondani?


Nekem nagyon fontos lenne hogy újra a legjobb barátommal járhassak suliba, mert amíg vele jártam suliba a tanulmányi eredményem kitűnő volt, most meg romlott amióta nincs itt. És nem csak a tanulmányi eredményeim miatt lenne fontos, hanem azért is mert ő legjobb barátom és nagyon hiányzik és én is neki. Mindenhova együtt mentünk, mindent együtt csináltunk, olyanok vagyunk egymásnak mint 2 testvér. (Fiúk vagyunk mindketten amúgy)

2023. okt. 20. 13:39
 4/12 A kérdező kommentje:
A költözéshez még annyit hogy sok cicánk van és 1 nyuszink meg egy kutyusunk és ez a legfőbb hátrány ami miatt nem tudjuk hogyan tudnánk oda költözni
2023. okt. 20. 14:28
 5/12 anonim ***** válasza:

18 év alatt szülői engedély kell. 18 év feletti jó ha a szülő intézkedik.


Egy barát miatt nem érdemes iskolát váltani. Az is lehet hogy a barátod már nem ragaszkodik annyira hozzád mint te őhozzá. A debreceni iskola nem köteles átvenni téged. Mit csinálsz akkor ha a debreceni iskola azt mondja hogy nem kellesz oda?

Végül mi lesz ha a szüleid anyagilag nem támogatják a te elképzeléseidet? Gondolok itt a kollégiumi díjra, az étkezés, utazásod stb költségeire...

2023. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A barátom ugyanannyira ragaszkodik hozzám mint én ő hozzá, mindennap sokat beszélünk és mondta is hogy milyen jó lenne ha megint együtt járhatnánk suliba mert lenne egy ismerős arc akivel tudna ugyanúgy mindent csinálni mint eddig. A debreceni suli átvenne, mert a teljesítmény szintem ugyanolyan mint a barátomnak.


Anyum támogatná anyagilag az elképzelést, de az állataink miatt nem tudunk elköltözni.

2023. okt. 20. 17:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja meg a munkahely váltás miatt
2023. okt. 20. 17:10
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Akkor maradsz Pécsen és éled az életed világfájdalommal telve.


A helyedben felhívnám a másik iskolát, hogy egyáltalán hajlandóak e átvenni. Ha elutasítanak akkor meg maradsz a szüleiddel.

2023. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha nem is tudok átjelentkezni, nem fogok egész életemben világfájdalomban élni. Mert én és a barátom együtt fogunk dolgozni, meg ilyenek, mi ezeket már régen elterveztük
2023. okt. 20. 17:42
 10/12 Gryphon válasza:
100%
Ha nem érted, hogy a szüleid miért nem költöznek veled Debrecenbe, akkor felelseges egyetemre menned. Van egy életük, egy biztos munkahelyük, te meg gondolsz egyet és elköltöztetnéd őket, mert ott könnyebb neked? Vállalj munká Debrecenbe suli mellett, keresd meg magadnak az albérletre valót, ne mástól várj mindent.Skype? Messenger? Gondolom ott is tud segíteni a barátod. Azt gondoljátok, hogy körülöttetek forog a világ, egyetemre jártok, de józan paraszti ésszel nem tudtok gondolkodni. eltervezni sok mindent lehet, aztán majd beleér a kezed a bilibe.
2023. okt. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!