Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma után lehetséges...

Diploma után lehetséges gyakornoki állást szerezni?

Figyelt kérdés

Most januárban fogok lediplomázni ha minden jól megy, de mivel ez egy alapozó szak volt, így szakmai gyakorlat nem volt. Mivel mérnöki diplomát kapok (molekuláris bionika mérnöki), így arra gondoltam es elkezdtem csinálni udemyn python kurzust, hogy tudjak programozni, mivel egyetemen c++t tanultam, de nem adtam be akkor nagyon nagy erőfeszítést. Most pythonnal egészen elboldogulok, és mivel egyetemen tanultam sql-t, amit élveztem is, így ezzel a kettővel szeretnék munkát találni. Viszont azt vettem észre, hogy legtöbb gyakornoki helyen elvárnak hallgatói státuszt, ami nem is baj, mert tervezek mesterre menni szeptembertől, de az hogy hallottam hogy legtöbb helyen elvárnak hogy csak diák lehetek és úgy kapok, az annyira levesz az életről. Viszont én a pythont azt élvezem és szívesen dolgozok azon a területen 1 félévig amíg nem tanulok tovább, hogy legyen tapasztalatom, de most pl vki nem akar mesterezni, és egyetemen nem volt szakmai gyakja, vagy olyan szakot tanult amit nem érdekli és mondjuk IT-n területén akar elhelyezkedni, az elég nagy kiba**ás, hogy tanul mondjuk alaposan egy programnyelvet, meg kiegészítőket és vagy x év munkatapasztalatot, vagy hallgatói jogviszonyt várnak el.

Van aki hasonló cipőben jár(t) vagy lehet én gondolom csak túl és csak jelentkeznek és ahol behívnak akkor adjam oda a maxot az interjún vagy mizu ilyenkor?


2023. okt. 23. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt a gyakornoki állásokra aktív hallgatói jogviszony szükséges és ezt a cégek ki is használják, mert nem annyit kell adózni utánuk.


Másrészt ilyen kamu szakkal + udemys bohóckodással te egy visszajelzést nem fogsz kapni IT cégektől programozó pozíció megpályázása esetén szóval annyira ne éld bele magadat

2023. okt. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!